BMW M5 slaví 35 let. Němci mu vzdávají hold limitovanou edicí Edition 35 Jahre

Jedna z definic své třídy oslavuje narozeniny. Nebylo by to BMW, kdyby si na svého oslavence nevzpomnělo.

Těžko tomu uvěřit, že už je to 35 let od prvního BMW M5. Supersedan se stal jedním ze zakladatelů raketových manažerských limuzín, které svou dynamikou dokáží zahanbit i sportovní auta. V BMW si jsou moc dobře vědomi tohoto dědictví a připravili si speciální oslavnou edici.

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

Jako pocta slavnému modelu nyní vznikne limitovaná edice 350 kusů pojmenovaná M5 Edition 35. Zákazníci se mohou těšit na práci lidí z divize BMW Individual. Všechny vozy budou pokryty barvou Frozen Dark Grey II. Matný lak koresponduje s 20palcovými koly v barvě Graphite Grey.

Po nahlédnutí dovnitř potom asi dostanete chuť na kafe. Sedačky jsou v barvě Merino a kontrastují se zlatou pokrývkou přístrojové desky. Na středové konzoli pak najdete asi jediný odkaz na speciální edici, na kterou zde upozorňuje vytištěná plaketa.

Potvrzeno: BMW neplánuje nástupce pro řadu 3 GT. Značce se tato verze nevyplatí

Potvrzeno: BMW neplánuje nástupce pro řadu 3 GT. Značce se tato verze nevyplatí

O výkon samozřejmě nebude nouze, speciální edice totiž vychází ze sportovnější verze M5 Competition. To znamená dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru a výkonu 460 kW (625 koní), který posílá sílu na všechna kola pomocí osmistupňové automatické převodovky. Cenu nevíme, ale věřte, že tyto kousky budou stát za každý halíř.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Porsche Cayenne Coupé: Podvozek už zase čaruje a kouzlí!

Porsche Cayenne Coupé (první svezení)

Méně auta, praktičnosti i místa na zadních sedadlech, ale zato s vyšší cenou. To je ve zkratce druhá karosářská verze modelu Cayenne s poněkud nepatřičným přídomkem Coupé, která právě zakotvila na českém trhu. Ideální příležitost svézt se…

včera | Miro Mihálik | 9 příspěvků
TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků