BMW M5 slaví 35 let. Němci mu vzdávají hold limitovanou edicí Edition 35 Jahre

Jedna z definic své třídy oslavuje narozeniny. Nebylo by to BMW, kdyby si na svého oslavence nevzpomnělo.

Těžko tomu uvěřit, že už je to 35 let od prvního BMW M5. Supersedan se stal jedním ze zakladatelů raketových manažerských limuzín, které svou dynamikou dokáží zahanbit i sportovní auta. V BMW si jsou moc dobře vědomi tohoto dědictví a připravili si speciální oslavnou edici.

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

Jako pocta slavnému modelu nyní vznikne limitovaná edice 350 kusů pojmenovaná M5 Edition 35. Zákazníci se mohou těšit na práci lidí z divize BMW Individual. Všechny vozy budou pokryty barvou Frozen Dark Grey II. Matný lak koresponduje s 20palcovými koly v barvě Graphite Grey.

Po nahlédnutí dovnitř potom asi dostanete chuť na kafe. Sedačky jsou v barvě Merino a kontrastují se zlatou pokrývkou přístrojové desky. Na středové konzoli pak najdete asi jediný odkaz na speciální edici, na kterou zde upozorňuje vytištěná plaketa.

Potvrzeno: BMW neplánuje nástupce pro řadu 3 GT. Značce se tato verze nevyplatí

Potvrzeno: BMW neplánuje nástupce pro řadu 3 GT. Značce se tato verze nevyplatí

O výkon samozřejmě nebude nouze, speciální edice totiž vychází ze sportovnější verze M5 Competition. To znamená dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru a výkonu 460 kW (625 koní), který posílá sílu na všechna kola pomocí osmistupňové automatické převodovky. Cenu nevíme, ale věřte, že tyto kousky budou stát za každý halíř.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

25.  5.  2019 | Miro Mihálik | 33 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků