BMW M5 slaví 35 let. Němci mu vzdávají hold limitovanou edicí Edition 35 Jahre

Jedna z definic své třídy oslavuje narozeniny. Nebylo by to BMW, kdyby si na svého oslavence nevzpomnělo.

Těžko tomu uvěřit, že už je to 35 let od prvního BMW M5. Supersedan se stal jedním ze zakladatelů raketových manažerských limuzín, které svou dynamikou dokáží zahanbit i sportovní auta. V BMW si jsou moc dobře vědomi tohoto dědictví a připravili si speciální oslavnou edici.

Jako pocta slavnému modelu nyní vznikne limitovaná edice 350 kusů pojmenovaná M5 Edition 35. Zákazníci se mohou těšit na práci lidí z divize BMW Individual. Všechny vozy budou pokryty barvou Frozen Dark Grey II. Matný lak koresponduje s 20palcovými koly v barvě Graphite Grey.

Po nahlédnutí dovnitř potom asi dostanete chuť na kafe. Sedačky jsou v barvě Merino a kontrastují se zlatou pokrývkou přístrojové desky. Na středové konzoli pak najdete asi jediný odkaz na speciální edici, na kterou zde upozorňuje vytištěná plaketa.

O výkon samozřejmě nebude nouze, speciální edice totiž vychází ze sportovnější verze M5 Competition. To znamená dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru a výkonu 460 kW (625 koní), který posílá sílu na všechna kola pomocí osmistupňové automatické převodovky. Cenu nevíme, ale věřte, že tyto kousky budou stát za každý halíř.

BMW řada 5

Po výstředním designovém experimentu u generace E60 se pětkové BMW vrátilo ke konzervativnímu vzhledu. Pořád se vyrábí se zadním pohonem, stále více zákazníků ale volí čtyřkolku xDrive.

Test BMW 520d xDrive Sedan • BMW řady 5 Touring​ • Elektromobil • Facelift • Historie BMW řady 5 •Test BMW 545e xDrive

Váš názor Další článek: Škoda poprvé ukázala elektrické Citigo. Premiéru bude mít při MS v hokeji 2019!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,