BMW M5 a M6 budou mít větší výkon

Německá automobilka BMW je nucena pod tlakem konkurence navýšit výkon u svých vrcholných modelů M5 a M6. Poté, co Audi oznámilo, že model RS6, tedy konkurent M5 bude disponovat pětilitrovým desetiválcem s dvojicí turbodmychadel o výkonu 426 kW (579 k), je jasné, že BMW nechce hrát druhé housle.

Jenže současný pětilitrový desetiválec BMW je po stránce výkonu blízko svému maximu a bez přeplňování zde není příliš velký prostor pro zvýšení výkonu s ohledem na určení vozů. Ono dostat i 1000 koní při 20 000 ot./min by nebyl problém, ale použitelnost takového vozu by byla blízká nule.

Bavorská automobilka ovšem navýšením výkonu u modelu M5 a M6 stejně na Audi nedosáhne a po dlouhé době bude hrát druhé housle. Dle informací nabídne v blízké budoucnosti výkon okolo 530 koní, což je o 23 více, než má současný model, ale stále to bude o téměř 50 méně, než kolik nabídne Audi RS6.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků