BMW M4 Competition v klasické červené barvě? S nápadem přišel módní návrhář

Napadlo vás někdy, jaké by to asi bylo, kdyby BMW vtisklo prvky z BMW M3 E30 do nové M4? Známého návráře z New Yorku ano.

Ronnie Fieg, módní návrhář a zakladatel maloobchodní značky Kith, si nechal v Německu kompletně renovovat své BMW M3 E30 z roku 1989. S použitím originálních dílů z BMW chtěl vytvořit „zbrusu nové 31 let staré auto“. Při rekonstrukci pak zvolil i lehkou individualizaci, když si nechal obrandovat volant a vytvořit speciální čalounění s logem Kith.

Spolupráce mezi značkou Kith, jejím zakladatelem Ronniem Fiegem a značkou BMW se poté prohloubila také o speciální koncept nového BMW M4 Competition, který si přebral některé prvky z renovované klasiky. Má tedy černé doplňky a klasickou červenou barvu Zinnoberrot. Loga Kith se pak objevily na víku kufru a hlavových opěrkách.

Koncept vozu je unikátní pouze po stránce designu. Neobsahuje tedy žádné změny v motorové části a jádrem výkonu tak zůstává dvakrát přeplňovaný řadový šestiválec o výkonu 375 kW (510 koní) a s točivým momentem 650 N.m. BMW M4 Competition umí zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy.

Koncept tohoto BMW M4 se do sériové výroby nepodívá. Maximálně si můžete nechat namíchat klasickou červenou barvu v rámci programu Individual. Společnost Kith prý ale s automobilkou ještě neskončila a zanedlouho toho uvidíme ještě více.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (4) Další článek: Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,