BMW M4 Competition v klasické červené barvě? S nápadem přišel módní návrhář

Napadlo vás někdy, jaké by to asi bylo, kdyby BMW vtisklo prvky z BMW M3 E30 do nové M4? Známého návráře z New Yorku ano.

Ronnie Fieg, módní návrhář a zakladatel maloobchodní značky Kith, si nechal v Německu kompletně renovovat své BMW M3 E30 z roku 1989. S použitím originálních dílů z BMW chtěl vytvořit „zbrusu nové 31 let staré auto“. Při rekonstrukci pak zvolil i lehkou individualizaci, když si nechal obrandovat volant a vytvořit speciální čalounění s logem Kith.

Nové BMW 4 Cabrio má české ceny. I s nebem nad hlavou můžete táhnout přívěs

Nové BMW 4 Cabrio má české ceny. I s nebem nad hlavou můžete táhnout přívěs

Spolupráce mezi značkou Kith, jejím zakladatelem Ronniem Fiegem a značkou BMW se poté prohloubila také o speciální koncept nového BMW M4 Competition, který si přebral některé prvky z renovované klasiky. Má tedy černé doplňky a klasickou červenou barvu Zinnoberrot. Loga Kith se pak objevily na víku kufru a hlavových opěrkách.

Koncept vozu je unikátní pouze po stránce designu. Neobsahuje tedy žádné změny v motorové části a jádrem výkonu tak zůstává dvakrát přeplňovaný řadový šestiválec o výkonu 375 kW (510 koní) a s točivým momentem 650 N.m. BMW M4 Competition umí zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy.

Ostré BMW 128ti dorazilo do ČR. Mezeru na trhu vyplnilo, cena tomu ale odpovídá

Ostré BMW 128ti dorazilo do ČR. Mezeru na trhu vyplnilo, cena tomu ale odpovídá

Koncept tohoto BMW M4 se do sériové výroby nepodívá. Maximálně si můžete nechat namíchat klasickou červenou barvu v rámci programu Individual. Společnost Kith prý ale s automobilkou ještě neskončila a zanedlouho toho uvidíme ještě více.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 60 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků