BMW

BMW M3 Touring má ještě před premiérou nový rekord. Je nejrychlejším kombi na Nürburgringu

Oficiální představení proběhne již brzy na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Divize M se postarala, aby měla pro kupce přesvědčivý argument.

Německá značka konečně oficiálně vstoupí na pole extrémně rychlých kombi a aby ukázala, že to myslí vážně, vyslala své připravované BMW M3 Touring na Severní smyčku Nürburgringu. Pro stanovení oficiálního času na kolo si přizvala i notáře, takže nehrozí, že by šlo o podfuk. Novinka, která se již brzy představí na slavné motoristické akci ve Velké Británii zvládla trať v zeleném pekle za 7 minut a 35,06 sekundy – což z ní činí nejrychlejší kombík na Nordschleife.

Oficiální parametry zatím výrobce nesdělil, dá se ale čekat, že praktičtější M3 bude k mání výhradně v provedení Competition s 375 kW (510 k) a 650 Nm a pohonem všech kol xDrive. Sedan zrychlí na 100 km/h už za 3,5 sekundy, u kombi se dá čekat čas do čtyř sekund. Maximální rychlost bude zřejmě stejně jako u klasických M3 a M4 omezena na 250 km/h, s paketem M Driver’s pak 290 km/h.

BMW řada 3

BMW řady 3 platí v podstatě za synonymum „malého“ sportovního sedanu. Současná verze F30 (sedan), resp. F31 (kombi) má opět tradiční zadní pohon, ale stále více zákazníků volí čtyřkolku xDrive.

Ceny, motory, data • BMW řady 3 Touring • Nové motory • Test BMW 330i • Historie BMW řady 3

Váš názor Další článek: Vozítko Outrider Coyote vezme handicapované do přírody. Má to být nejlehčí čtyřkolka světa, ujede až 225 km

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,