BMW M3 možná sekvenční SMG vůbec nedostane

Zajímavé zprávy přicházejí ze západu. Ostré BMW trojkové řady v jeho nové generaci možná čeká jedna zásadní změna. Po zběžném představení technických parametrů bylo jasné, že novinka určitě přijde se šestistupňovou manuální převodovkou, ovšem tu měla tradičně doplnit i sekvenční převodovka SMG poslední generace. Tu používají i ostatní M modely kromě Z4 jako jedinou volbu a u M3 byla do budoucna očekávána jako volba bez příplatku.

Tip: Představení nové generace BMW M3 naleznete zde, české ceny nové M3 pak zde.

Jenže dokud to neleží na stole, není to jisté. Z Bavorska se totiž začaly šířit informace, že nové BMW M3 bude prvním modelem německé automobilky, který dostane „automatickou” dvouspojkovou převodovku, tedy obdobu známé DSG. Převodovka od BMW by ovšem měla více vyhovovat sportovnímu charakteru vozu, což komfortní DSG neumí. BMW by navíc od počátku mělo nabídnout sedm rychlostních stupňů a rychlost řazení ve sportovním režimu na úrovní sekvenční SMG, která by se v M3 vůbec objevit neměla.

Výhodou má být hlavně to, že převodovka SMG je v jakémkoli režimu pořád sekvenční, tedy do komfortu má daleko. Dvouspojkový automat by měl řidiči nabídnout jak bleskurychlé reakce a změny rychlostního stupně a to jakýkoli směrem a v jakékoli situaci, tak v případě potřeby i daleko komfortnější řazení, které nebude při běžném ježdění na obtíž.

Je otázkou, jaké řešení nakonec BMW zvolí. SMG je ale u části zákazníků značně populární a nezdá se nám, že by ji BMW úplně „pohřbilo”. Zvláště poté, co si je jejími kvalitami tak jisté, že v Evropě k modelům M5 A M6 vůbec nenabízí manuální převodovku (v USA ano).

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků