BMW M3 možná sekvenční SMG vůbec nedostane

Zajímavé zprávy přicházejí ze západu. Ostré BMW trojkové řady v jeho nové generaci možná čeká jedna zásadní změna. Po zběžném představení technických parametrů bylo jasné, že novinka určitě přijde se šestistupňovou manuální převodovkou, ovšem tu měla tradičně doplnit i sekvenční převodovka SMG poslední generace. Tu používají i ostatní M modely kromě Z4 jako jedinou volbu a u M3 byla do budoucna očekávána jako volba bez příplatku.

Tip: Představení nové generace BMW M3 naleznete zde, české ceny nové M3 pak zde.

Jenže dokud to neleží na stole, není to jisté. Z Bavorska se totiž začaly šířit informace, že nové BMW M3 bude prvním modelem německé automobilky, který dostane „automatickou” dvouspojkovou převodovku, tedy obdobu známé DSG. Převodovka od BMW by ovšem měla více vyhovovat sportovnímu charakteru vozu, což komfortní DSG neumí. BMW by navíc od počátku mělo nabídnout sedm rychlostních stupňů a rychlost řazení ve sportovním režimu na úrovní sekvenční SMG, která by se v M3 vůbec objevit neměla.

Výhodou má být hlavně to, že převodovka SMG je v jakémkoli režimu pořád sekvenční, tedy do komfortu má daleko. Dvouspojkový automat by měl řidiči nabídnout jak bleskurychlé reakce a změny rychlostního stupně a to jakýkoli směrem a v jakékoli situaci, tak v případě potřeby i daleko komfortnější řazení, které nebude při běžném ježdění na obtíž.

Je otázkou, jaké řešení nakonec BMW zvolí. SMG je ale u části zákazníků značně populární a nezdá se nám, že by ji BMW úplně „pohřbilo”. Zvláště poté, co si je jejími kvalitami tak jisté, že v Evropě k modelům M5 A M6 vůbec nenabízí manuální převodovku (v USA ano).

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků