BMW M3 E30 vs. Porsche Carrera GT: není to tak jednoznačné (video)

Na známé severní smyčce okruhu v Nurburgringu si to rozdalo dnes již poměrně staré BMW M3 E30 a poměrně nové Porsche Carrera GT. Jak můžete vidět na dnešním videu, ani moderní Porsche s 612 koňmi a nejnovějšími technologie není zárukou toho, že v cíli budete první.

Je tedy třeba dodat, že bavorák, který se za ním statečně drží, doznal řady změn. Dvojité přeplňování, upravený podvozek a další důležité úpravy jej posunuly do jiné ligy, přesto je pěkným důkazem smyslu funkčního tuningu. Postavit si na základě relativně levného auta (i když sehnat dnes zrovna M3 E30 ve slušném stavu není snadné) auto s dynamikou extrémně drahého supersportu prostě není nereálné... Byť před rýpaly nemůžeme zastřít, že řidič Carrery GT neprojíždí některé pasáže zrovna optimálním způsobem a auta jsou si tak rovna především v přímce.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků