BMW M3 E30 vs. Porsche Carrera GT: není to tak jednoznačné (video)

Na známé severní smyčce okruhu v Nurburgringu si to rozdalo dnes již poměrně staré BMW M3 E30 a poměrně nové Porsche Carrera GT. Jak můžete vidět na dnešním videu, ani moderní Porsche s 612 koňmi a nejnovějšími technologie není zárukou toho, že v cíli budete první.

Je tedy třeba dodat, že bavorák, který se za ním statečně drží, doznal řady změn. Dvojité přeplňování, upravený podvozek a další důležité úpravy jej posunuly do jiné ligy, přesto je pěkným důkazem smyslu funkčního tuningu. Postavit si na základě relativně levného auta (i když sehnat dnes zrovna M3 E30 ve slušném stavu není snadné) auto s dynamikou extrémně drahého supersportu prostě není nereálné... Byť před rýpaly nemůžeme zastřít, že řidič Carrery GT neprojíždí některé pasáže zrovna optimálním způsobem a auta jsou si tak rovna především v přímce.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků