BMW M3 E30 vs. Porsche Carrera GT: není to tak jednoznačné (video)

Na známé severní smyčce okruhu v Nurburgringu si to rozdalo dnes již poměrně staré BMW M3 E30 a poměrně nové Porsche Carrera GT. Jak můžete vidět na dnešním videu, ani moderní Porsche s 612 koňmi a nejnovějšími technologie není zárukou toho, že v cíli budete první.

Je tedy třeba dodat, že bavorák, který se za ním statečně drží, doznal řady změn. Dvojité přeplňování, upravený podvozek a další důležité úpravy jej posunuly do jiné ligy, přesto je pěkným důkazem smyslu funkčního tuningu. Postavit si na základě relativně levného auta (i když sehnat dnes zrovna M3 E30 ve slušném stavu není snadné) auto s dynamikou extrémně drahého supersportu prostě není nereálné... Byť před rýpaly nemůžeme zastřít, že řidič Carrery GT neprojíždí některé pasáže zrovna optimálním způsobem a auta jsou si tak rovna především v přímce.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 56 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků