BMW M3 E30 vs. Porsche Carrera GT: není to tak jednoznačné (video)

Na známé severní smyčce okruhu v Nurburgringu si to rozdalo dnes již poměrně staré BMW M3 E30 a poměrně nové Porsche Carrera GT. Jak můžete vidět na dnešním videu, ani moderní Porsche s 612 koňmi a nejnovějšími technologie není zárukou toho, že v cíli budete první.

Je tedy třeba dodat, že bavorák, který se za ním statečně drží, doznal řady změn. Dvojité přeplňování, upravený podvozek a další důležité úpravy jej posunuly do jiné ligy, přesto je pěkným důkazem smyslu funkčního tuningu. Postavit si na základě relativně levného auta (i když sehnat dnes zrovna M3 E30 ve slušném stavu není snadné) auto s dynamikou extrémně drahého supersportu prostě není nereálné... Byť před rýpaly nemůžeme zastřít, že řidič Carrery GT neprojíždí některé pasáže zrovna optimálním způsobem a auta jsou si tak rovna především v přímce.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků