BMW M3: dvouspojková převodovka bude mít premiéru v sedanu

BMW oznámilo, že nová dvouspojková převodovka vyvíjená spolu s firmou Getrag se představí v modelu M3 sedan. Poté bude nasazena i do dalších karosářských verzí ostrého modelu. Převodovka bude mít sedm stupňů, které bude možné volit jak pádly pod volantem, tak klasickým voličem na středové konzole. V nabídce převodovek pro M3 však zůstane také sekvenční SMG a manuální ústrojí.

Zákazníci, kterým manuál nevoní, tak budou moci sáhnout i po jiné volbě, než je již trochu okoukané SMG. To se vyznačuje sice krátkými časy řazení v rychlém módu, ovšem jakýkoliv komfort jde stranou. V pomalejších režimech zase řadí až extrémně zdlouhavě a ani tehdy ji nelze označit za dostatečně jemnou. Je ovšem otázkou, zda bude dvouspojková alternativa DSG od Volkswagenu lepší volbou. Ta i přes velmi rychlé řazení zůstává klasickým automatem, který mj. velmi pomalu podřazuje o dva stupně nebo nestíhá „uřadit” intenzivní brzdění, kvůli čemuž se do sportovního auta vůbec nehodí. Uvidíme, jak si s těmito problémy poradí BMW.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků