BMW M3: dvouspojková převodovka bude mít premiéru v sedanu

BMW oznámilo, že nová dvouspojková převodovka vyvíjená spolu s firmou Getrag se představí v modelu M3 sedan. Poté bude nasazena i do dalších karosářských verzí ostrého modelu. Převodovka bude mít sedm stupňů, které bude možné volit jak pádly pod volantem, tak klasickým voličem na středové konzole. V nabídce převodovek pro M3 však zůstane také sekvenční SMG a manuální ústrojí.

Zákazníci, kterým manuál nevoní, tak budou moci sáhnout i po jiné volbě, než je již trochu okoukané SMG. To se vyznačuje sice krátkými časy řazení v rychlém módu, ovšem jakýkoliv komfort jde stranou. V pomalejších režimech zase řadí až extrémně zdlouhavě a ani tehdy ji nelze označit za dostatečně jemnou. Je ovšem otázkou, zda bude dvouspojková alternativa DSG od Volkswagenu lepší volbou. Ta i přes velmi rychlé řazení zůstává klasickým automatem, který mj. velmi pomalu podřazuje o dva stupně nebo nestíhá „uřadit” intenzivní brzdění, kvůli čemuž se do sportovního auta vůbec nehodí. Uvidíme, jak si s těmito problémy poradí BMW.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků