BMW M3: dvouspojková převodovka bude mít premiéru v sedanu

BMW oznámilo, že nová dvouspojková převodovka vyvíjená spolu s firmou Getrag se představí v modelu M3 sedan. Poté bude nasazena i do dalších karosářských verzí ostrého modelu. Převodovka bude mít sedm stupňů, které bude možné volit jak pádly pod volantem, tak klasickým voličem na středové konzole. V nabídce převodovek pro M3 však zůstane také sekvenční SMG a manuální ústrojí.

Zákazníci, kterým manuál nevoní, tak budou moci sáhnout i po jiné volbě, než je již trochu okoukané SMG. To se vyznačuje sice krátkými časy řazení v rychlém módu, ovšem jakýkoliv komfort jde stranou. V pomalejších režimech zase řadí až extrémně zdlouhavě a ani tehdy ji nelze označit za dostatečně jemnou. Je ovšem otázkou, zda bude dvouspojková alternativa DSG od Volkswagenu lepší volbou. Ta i přes velmi rychlé řazení zůstává klasickým automatem, který mj. velmi pomalu podřazuje o dva stupně nebo nestíhá „uřadit” intenzivní brzdění, kvůli čemuž se do sportovního auta vůbec nehodí. Uvidíme, jak si s těmito problémy poradí BMW.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků