BMW M3 CSL vytvořilo „nový rekord“ na Nordschleife

Nemusíte vlastnit supersport, abyste dokázali pokořit rekordy okruhů. O tom ostatně svědčí nový rekord slavné Severní smyčky německého okruhu Nürburgring, který je jakýmsi neoficiální místem pro oficiální srovnání schopností vozů.

BMW M3 CSL, které se již přes čtyři roky nevyrábí, prošlo řádnou úpravou společnosti Loaded. Ta tento vůz komplexně přestavěla a auto nyní dosahuje díky přeplňování kompresorem výkonu okolo 600 koní při hmotnosti těsně nad 1 400 kg.

Díky upravenému podvozku, brzdám, motoru a dalším dílům zvládlo toto BMW okruh za 7 minut a 22,9 s. To je čas, který je daleko před všemi supersporty současnosti i blízké minulosti a blíží se speciálům jako je Radical nebo Donkervoort.

Na druhou stranu je třeba říci, že se jedná o tuningový počin a tak nesnese přímé srovnání s výkonnými, ale sériovými supersporty. I když již sériová CSL je vzhledem ke své někdejší ceně až neuvěřitelně rychlá. Každopádně mít BMW, které to doslova natře Zondě, Carreře GT, Veyronu a dalším vozům, musí být skvělý pocit.

Vůz si můžete v krátkosti prohlédnout na starším přiloženém videu, video s rekordním okruhem bude k dispozici později.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků