BMW M3 CSL vytvořilo „nový rekord“ na Nordschleife

Nemusíte vlastnit supersport, abyste dokázali pokořit rekordy okruhů. O tom ostatně svědčí nový rekord slavné Severní smyčky německého okruhu Nürburgring, který je jakýmsi neoficiální místem pro oficiální srovnání schopností vozů.

BMW M3 CSL, které se již přes čtyři roky nevyrábí, prošlo řádnou úpravou společnosti Loaded. Ta tento vůz komplexně přestavěla a auto nyní dosahuje díky přeplňování kompresorem výkonu okolo 600 koní při hmotnosti těsně nad 1 400 kg.

Díky upravenému podvozku, brzdám, motoru a dalším dílům zvládlo toto BMW okruh za 7 minut a 22,9 s. To je čas, který je daleko před všemi supersporty současnosti i blízké minulosti a blíží se speciálům jako je Radical nebo Donkervoort.

Na druhou stranu je třeba říci, že se jedná o tuningový počin a tak nesnese přímé srovnání s výkonnými, ale sériovými supersporty. I když již sériová CSL je vzhledem ke své někdejší ceně až neuvěřitelně rychlá. Každopádně mít BMW, které to doslova natře Zondě, Carreře GT, Veyronu a dalším vozům, musí být skvělý pocit.

Vůz si můžete v krátkosti prohlédnout na starším přiloženém videu, video s rekordním okruhem bude k dispozici později.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků