BMW M3 CSL vytvořilo „nový rekord“ na Nordschleife

Nemusíte vlastnit supersport, abyste dokázali pokořit rekordy okruhů. O tom ostatně svědčí nový rekord slavné Severní smyčky německého okruhu Nürburgring, který je jakýmsi neoficiální místem pro oficiální srovnání schopností vozů.

BMW M3 CSL, které se již přes čtyři roky nevyrábí, prošlo řádnou úpravou společnosti Loaded. Ta tento vůz komplexně přestavěla a auto nyní dosahuje díky přeplňování kompresorem výkonu okolo 600 koní při hmotnosti těsně nad 1 400 kg.

Díky upravenému podvozku, brzdám, motoru a dalším dílům zvládlo toto BMW okruh za 7 minut a 22,9 s. To je čas, který je daleko před všemi supersporty současnosti i blízké minulosti a blíží se speciálům jako je Radical nebo Donkervoort.

Na druhou stranu je třeba říci, že se jedná o tuningový počin a tak nesnese přímé srovnání s výkonnými, ale sériovými supersporty. I když již sériová CSL je vzhledem ke své někdejší ceně až neuvěřitelně rychlá. Každopádně mít BMW, které to doslova natře Zondě, Carreře GT, Veyronu a dalším vozům, musí být skvělý pocit.

Vůz si můžete v krátkosti prohlédnout na starším přiloženém videu, video s rekordním okruhem bude k dispozici později.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků