BMW M3 Competition: ještě blíže k CSL

Na přelomu letošního roku nabídne BMW paket Competition určený sportovně zaměřeným řidičům BMW M3. Díky této výbavě, která bude k dostání pouze při koupi nového vozu, se BMW M3, které je považováno za nejlepší sportovní vozidlo na světě, stane ještě lepším a agilnějším automobilem. Paket se v nabídce objeví letos v prosinci.

Výbava Competition obsahuje 19ti palcová kola mající stejný styl jako v případě sportovní řady M3 CSL  s pneumatikami pro extra vysoké rychlosti o rozměrech 225/40 R 19 na discích o rozměrech 8Jx19 vpředu a s rozměrem 255/35 R 19 na discích 9.5x19 vzadu. Jízdní dynamiku vozu citelně zlepšuje nastavení podvozku a nepatrně pozměněný převod řízení 14.5:1 namísto 15.4:1.

Řidiči si budou moci mimo jiné vychutnat systém M Track mode aplikovaný již v modelu M3 CSL. Ten umožňuje rychlejší a dokonce ještě razantnější styl jízdy, aniž by musel zasahovat systém dynamické kontroly DSC. Brzdový systém „em-trojky“ s výbavou Competition pochází rovněž z M3 CSL. Díky tomu se průměr perforovaného, předního brzdového kotouče zvětšil o 20 mm na 345 mm.

Volant, páka ruční brzdy a pokud je vůz vybaven doplňkovou sekvenční převodovkou M tak i koncovka řadící páky jsou pokryty materiálem Alcantara. Díky tomu, že je ovladač systému M track umístěn na pravém ramenu volantu, odpadají jiná ovládací tlačítka. Kromě toho výbava Competition také exkluzivně zahrnuje upravený hliníkový interiér a možnost výběru nové barvy pro BMW M3 – jde o Interlagos modrou metalízu.      

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BMW M3 Coupé (ilustrační obrázky)

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků