BMW M2 našlo domov. Bude se vyrábět se slabším sourozencem, z linky začne sjíždět ještě letos

Mexická továrna spouští druhou směnu. Řadě 3 sedan a řadě 2 kupé zde za chvíli přistane svalnatý bratranec.

Nové BMW řady 2 bude mít zanedlouho rok od oficiální premiéry. Už jsme se s ním dokonce svezli a nic už u něj není tajemstvím. Ještě ale zbývá jedna věc: ostrá verze M2, na kterou budou navazovat další hardcore stroje z divize M, které tolik milujeme a které se těší prodejním úspěchům. Nyní jsou tu o chystané novince další informace.

Asi všichni čekali, že nové BMW M2 se bude vyrábět v mexickém San Luis Potosí, kde BMW vyrábí od roku 2019 řadu 3 sedan a posledních pár měsíců také řadu 2 coupé, ze které M2 bude vycházet. Mexické továrně se daří a aktuálně přibírá dalších 800 zaměstnanců a spouští druhou směnu.

Výroba novinky se zde spustí v rámci oslav 50. výročí divize M. „Jsme velice nadšení, že můžeme být součástí oslav 50. výročí BMW M a že naše mexická továrna bude vyrábět M modely pro celý svět. Exkluzivní výrobou druhé generace BMW M2 pro světové trhy se opět prokázala vysoká úroveň schopností zaměstnanců v San Luis Potosí a zároveň náš závazek k růstu a rozvoji krajiny,“ řekl Harald Gottsche, prezident a generální ředitel továrny.

Dle slov BMW bude druhá generace pokračovat v tradici svých úspěšných předchůdců a bude splňovat vysoké nároky svých puristických fanoušků. Není se čemu divit, když je M2 nejúspěšnější auto. Už máme potvrzeno, že výroba se spustí na konci tohoto roku. Lze tak očekávat premiéru někdy na podzim a zřejmě už zkraje příštího roku vstup na trh.

Galerie doplněna o aktuální BMW řady 2.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Váš názor Další článek: Lexus UX přijíždí v omlazené podobě. Je tužší, prošel kalibrací tlumičů a má vylepšený interiér

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,