BMW M slaví 50. výročí novým safety carem. Zároveň dává naposled vyniknout současné M2 CS

Moto GP a BMW tvoří společnou historii už od roku 1999. Německá značka, coby dlouhodobý poskytovatel doprovodných vozů, využije katarskou Velkou cenu pro oslavu 50 let divize M.

BMW M slaví 50. výročí od svého vzniku a součástí úspěchu budou všichni diváci nadcházející sezóny Moto GP. BMW je dlouhodobým partnerem dodávajícím safety cary od roku 1999. Při vážných událostech do čela závodu vyjely ikonické modely jako M3 a M4 řady  Competition, M5 CS a M8 Competition Gran Coupé. SUV X5 M zastávalo roli vozu lékaře stejně jako dvojice motocyklů BMW M 1000 RR. Ve službě uvidíme také BMW i4 M50 během mistrovství světa MotoE.

Nejnovějším členem rodiny safety carů Moto GP se stane BMW M2 CS Racing v závodní specifikaci. Ta byla jedinou okruhovou verzí dvojkové řady, která se stala pro běžné zájemce vstupenkou do značkového závodního programu. Několik vyvolených po takovém zážitku toužilo natolik, že se rozhodli obětovat 95 000 EUR (cca 2.347.000 Kč dle současného kurzu).

Vzhledem k očekávanému příchodu zcela nové M2 už někomu může prezentovaný safety car připadat zastarale, svými výkony však bez problému plní nároky na nelehký úkol. Pořád je to vynikající dvoumístné kupé, které se na trati postará o nevšední zážitek i v sériové podobě.

M2 CS Racing, kterou uvidíte na dráze, má speciální barevnou grafiku doplněnou světelnou rampou. Uvnitř najdeme strohý soutěžní interiér s multifunkčním volantem, skořepinovými sedadly a s ochranným rámem. Pod kapotou je řadový šestiválec 3.0 litru s výkonem až 331 kW v závislosti na nastavení motoru.

Mezi další technické doplňky patří mechanický diferenciál Drexler s omezenou svorností, přídavné chlazení, ostré ABS s kontrolou trakce, nové držáky motoru, nastavitelné stabilizátory a tlumiče ZF Sachs. Poprvé se safety car BMW M2 CS Racing ukáže 6. března na Velké ceně Kataru.

Váš názor Další článek: Zákon o výrobcích s ukončenou životností a jeho dopad na oblast pneumatik

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,