BMW

BMW M nás láká na novou vlajkovou loď mnichovských SUV. XM bude obří hybrid

O osmičkové řadě SUV se spekuluje už od chvíle, kdy se objevila X7. Nyní nabírá konkrétní a velmi hranaté obrysy.

Americké zastoupení BMW na svém Twitteru zveřejnilo tmavou fotografii s popiskem BMW Concept XM – vysoký výkon, elektrifikované. To znamená jediné: novou vlajkovou loď mezi SUV, která by se dle některých indicií mohla představit veřejnosti již začátkem prosince na přehlídce Art Basel na Floridě.

Nejvýraznějším prvkem jsou obří ledvinky, orámované světelnými pásy – nutno říci, že o něco elegantnější, než u nové M4 nebo elektrického SUV iX. Dále si můžeme všimnout velmi úzkých světel a také dalšího osvětlení u horní hrany čelního skla. Po zesvětlení a zvětšení je na čelní masce vidět logo divize M.

V sériové podobě by XM dle některých náznaků mohlo využít dvakrát přeplňovaný benzinový osmiválec, kombinovaný s elektrickým dopingem. Výkon se má pohybovat okolo 660 kW. To se zřejmě bude týkat eMkové verze, automobilka určitě nabídne i střídmější modely.

Otázkou je, zda se BMW bude držet svého klasického označení a vozy se budou jmenovat X8 a X8 M, nebo využije název konceptu a udělá další zmatky v písmenkové polévce svého značení. Dle špionážních fotek nepůjde o konkurenta Audi Q8 – vůz od BMW nemá svažitou záď, ta je u XM naopak velmi mohutná a evidentně skrývá třetí řadu sedadel plus velký kufr.

Galerie doplněna o skici konceptu BMW X7.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (3) Další článek: Koncept Kia EV9 oficiálně: Má výsuvné hagusy a podlahu z rybářských sítí

Témata článku: , , , , , , , , , ,