BMW

BMW láká na premiéru druhé generace M2 novým videem. Výroba začne ještě letos

Nová verze ideálně velké hračky na okresku i závodní okruh se blíží. Automobilka slibuje představení „již brzy.“

Duchovní nástupce původní M3 okouzlil řidičské nadšence už v minulé generaci, od nové M2 proto máme vysoká očekávání. Po stránce konkrétních informací zatím BMW není příliš sdílné, i tak ale můžeme kvalifikovaně odhadovat, na co se lze těšit. Jisté je nasazení digitálního kokpitu, propojeného s obrazovkou infotainmentu na operačním systému 8, který se momentálně dostává do všech novějších vozů značky. Maskované prototypy byly zatím přistiženy pouze s automatickou převodovkou, ale manuál se nedá vyloučit.

Pod kapotu by se měl nastěhovat dvakrát přeplňovaný třílitr S58 z aktuální generace M3 a M4, výkon se může pohybovat okolo 330 kW (zhruba 450 koní) a poháněna budou samozřejmě zadní kola. Standardní provedení dostane typické dvojice koncovek výfuků po každé straně zadního nárazníku, fotografové ale přistihli také vyšlechtěnou verzi (otázkou je, zda Competition nebo s díly M Performance) s čtyřmi koncovkami výfuků uprostřed a výrazným křídlem za víku kufru.

Výroba bude probíhat v Mexiku v továrně San Luis Potosí, kde již vzniká standardní řada 2. Na příchod M2 nás BMW láká videem, z nějž je bohužel poznat jen to, že novinka bude mít čtyři kola, světla a volant.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Váš názor Další článek: Prodrive chystá vlastní restomod. Znovuzrozené Subaru Impreza první generace bude lahůdkou pro fandy WRC

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,