BMW láká na nové kupé řady 4. V M440i xDrive najdeme mild-hybridní šestiválec

BMW dále láká na novou generaci kupé řady 4, ukazuje maskovaný prototyp a zveřejňuje pár nových technických detailů.

Poslední fáze dynamického testování ve vývojovém centru BMW v Mnichově a bude hotovo. Nová generace řady 4 už klepe na dveře, a jak naznačily uniklé fotky a rovněž dřívější koncept, od samotného sedanu řady 3 se novinka po stránce designu dost vzdálí. Údajně masivní ledvinky na přídi však maskovaný prototyp stále schovává.

BMW však odhaluje také hrstku technických detailů, díky kterým se bude kupé od sedanu rovněž dále lišit. Tak například, kupé přijede s ještě nižším koeficientem odporu vzduchu, bude o 21 mm blíže k silnici a kromě zvětšeného negativního odklonu na předních kolech dostane i o 23 mm širší rozchod zadních kol.

BMW neuhlídalo facelift řady 5. Na obří ledvinky nedojde, novinky čekejte i uvnitř

BMW neuhlídalo facelift řady 5. Na obří ledvinky nedojde, novinky čekejte i uvnitř

Než se dočkáme plnohodnotně ostrého BMW M4, vrcholem standardní série řady 4 bude varianta M440i xDrive. U té nyní značka odhaluje pohonné ústrojí ve formě řadového šestiválce s pomocí 48V mild-hybridního systému. Jednotka nabídne výkon 275 kW (374 koní) a bude výhradně spojena s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol xDrive.

U této verze pak máme čekat i standardní nasazení sportovního M diferenciálu, účinnější M Sport brzdy nebo lehká 18palcová kola. Samozřejmostí bude M Sport paket exteriéru s agresivnějšími nárazníky a další sportovní doplňky v interiéru.

Nové BMW 2 kupé předčasně odhaleno? Zadokolka může mít velmi střídmé tvary

Nové BMW 2 kupé předčasně odhaleno? Zadokolka může mít velmi střídmé tvary

Co se týče zmíněného BMW M4, a tím pádem i sedanu M3, v nové generaci si mají vozy udržet přeplňovaný řadový šestiválec bez elektrifikace. V nejvyšší specifikaci Competition se mluví o výkonu až 500 koní (368 kW), v normální formě pak zhruba 475 koní (349 kW).

Přesné datum premiéry nového BMW řady 4 zatím automobilka s novými informacemi nepřináší. S poslední sérií dynamických testů ale už zřejmě nebudeme čekat dlouho.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

24.  1.  2021 | Richard Herbich | 97 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 83 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků