BMW láká na facelift řady 5 a 6 GT. Jeden z ikonických prvků BMW definitivně mizí

Známe již oficiální datum a místo premiéry modernizované „pětky“ i „šestky GT“.

Přestože z uniklých snímků už dobře víme, jak bude modernizované BMW řady 5 vypadat, automobilka samozřejmě pokračuje v sérii upoutávek. A nyní přidává informaci, že premiéru vylepšené „pětkové řady“ doplní 27. května v Jižní Koreji také modernizovaná řada 6 Gran Turismo.

BMW neuhlídalo facelift řady 5. Na obří ledvinky nedojde, novinky čekejte i uvnitř

BMW neuhlídalo facelift řady 5. Na obří ledvinky nedojde, novinky čekejte i uvnitř

Zatemněná fotka maskovaného prototypu pak dále potvrzuje, že typický výraz tvořený předními světlomety vozů BMW se rapidně proměňuje. Takzvané „angel eyes“ tedy osvětlené kruhy světel už značka vypustila dříve, typický design byl dříve osekán do hranaté, poloviční formy a po vzoru například nové řady 3 už čekejte na nových BMW stále častěji pouze jednoduše zalomenou LED linku denního osvětlení.

Podobně agresivního výrazu v masce díky novým světlometům se pak určitě dočká i praktičtější řada 6 GT se splývající zádí a větším kufrem, která ostatně z „pětky“ vychází. Na rozsáhlé zvětšení typických ledvinek na přídi – podobně jako u faceliftu řady 7 – by však překvapivě nemělo dojít, i když pár procent BMW sedanu i GT určitě přidá.

BMW iX3 na dalších uniklých fotkách. Elektrické SUV už nemá příliš co skrývat

BMW iX3 na dalších uniklých fotkách. Elektrické SUV už nemá příliš co skrývat

Uvnitř máme očekávat především nejnovější verzi infotainment systému iDrive a rovněž poslední verzi digitálního přístrojového štítu. Po stránce techniky pod kapotou k velkým změnám nedojde, ostatně rozsáhlejší využití mild-hybridních ústrojí se dostalo již do současné verze „pětky“, zatímco plug-in hybridní 530e se dočkalo vylepšení ke konci minulého roku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

⠀ [THE 5 AND THE 6 WORLD PREMIERE] #월드프리미어 #이벤트 ⠀ 전세계 최초로 한국에서 공개되는 THE 5와 THE 6. ⠀ THE 5와 THE 6의 #월드_프리미어 에 여러분을 초대합니다. ⠀ BMW가 전할 새로운 리더십의 기준을 BMW 드라이빙 센터에서 직접 만나보세요. #NEW_THE5_THE6 ⠀ [참여 방법] THE 5와 THE 6 월드 프리미어에 대한 기대를 댓글에 남기고 행사에 함께 가고 싶은 친구 태그하기 ⠀ -모집 기간: 2020년 5월 18일(월) - 5월 21일(목) -당첨자 발표: 2020년 5월 25일(월), 게시물 댓글을 통해 발표 -이벤트 경품: THE 5 AND THE 6 WORLD PREMIERE 초대권(5명) -행사 일정: 2020년 5월 30일(토) -행사 장소: BMW 드라이빙 센터 ⠀ [유의 사항] *당첨자 외 동반인 1명까지 함께 참석 가능합니다. *방역을 위한 비 접촉 발열 체크 및 방문 고객 대상 마스크 확인이 진행 됩니다. *방역 전문 업체 제품을 통한 전 시승 차량 소독 및 데일리 행사 후 소낙스 방역이 실행될 예정입니다. *본 행사는 차량 주행이 포함되어 있으므로 운전 면허증 소지자만이 행사 참여가 가능합니다.

Příspěvek sdílený BMW Korea (@bmw_korea),

BMW řada 5

Po výstředním designovém experimentu u generace E60 se pětkové BMW vrátilo ke konzervativnímu vzhledu. Pořád se vyrábí se zadním pohonem, stále více zákazníků ale volí čtyřkolku xDrive.

Test BMW 520d xDrive Sedan • BMW řady 5 Touring​ • Elektromobil • Facelift • Historie BMW řady 5 •Test BMW 545e xDrive

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 60 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků