BMW konečně zavede Android Auto do všech modelů. Zobrazí ho i před řidičem

O kompletní podporu rozhraní Android Auto pro infotainmenty BMW si žádali zákazníci automobilky již delší dobu. Jejich prosba byla nyní vyslyšena.

Rozšíření konektivity chytrých telefonů s dnešními automobily je důležitým krokem ke spokojenému zákaznickému publiku. Možná trochu pozdě, ale přece, tak BMW oznamuje kompletní podporu rozhraní Android Auto pro své modely. Přesněji tedy mluvíme o podpoře od července 2020 pro všechny vozy vybavené operačním systémem BMW 7.0.

Kabel přitom nebude potřeba, propojení s vozem bude bezdrátové. Proces párování mezi chytrým telefonem a operačním systémem vozu tak bude probíhat mnohem jednodušeji. Klasicky tak budou mít uživatelé na palubě snadný přístup k aplikacím pro hudbu, média, zprávy a další, jako ve svém telefonu.

BMW se zavazuje k zelené námořní přepravě automobilů. Času na to má dost

BMW se zavazuje k zelené námořní přepravě automobilů. Času na to má dost

Rozhraní Android Auto se poté nezobrazí pouze na obrazovce infotainmentu na palubní desce, ale rovněž bude v přizpůsobené podobě implementováno do digitálního přístrojového štítu před řidičem a rovněž i do head-up displeje v zorném poli řidiče.  

„Mnoho našich zákazníků poukázalo na to, že kromě funkcí a služeb přímo od BMW je pro ně důležité mít ve vozech BMW také Android Auto pro bezpečné používání řady známých funkcí chytrých telefonů s operačním systémem Android, aniž by byli rozptylováni od řízení,“ uvedl Peter Henrich, vice prezident produktového managementu BMW.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

dnes | Svět motorů | 3 příspěvky
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků