BMW konečně zavede Android Auto do všech modelů. Zobrazí ho i před řidičem

O kompletní podporu rozhraní Android Auto pro infotainmenty BMW si žádali zákazníci automobilky již delší dobu. Jejich prosba byla nyní vyslyšena.

Rozšíření konektivity chytrých telefonů s dnešními automobily je důležitým krokem ke spokojenému zákaznickému publiku. Možná trochu pozdě, ale přece, tak BMW oznamuje kompletní podporu rozhraní Android Auto pro své modely. Přesněji tedy mluvíme o podpoře od července 2020 pro všechny vozy vybavené operačním systémem BMW 7.0.

Kabel přitom nebude potřeba, propojení s vozem bude bezdrátové. Proces párování mezi chytrým telefonem a operačním systémem vozu tak bude probíhat mnohem jednodušeji. Klasicky tak budou mít uživatelé na palubě snadný přístup k aplikacím pro hudbu, média, zprávy a další, jako ve svém telefonu.

BMW se zavazuje k zelené námořní přepravě automobilů. Času na to má dost

BMW se zavazuje k zelené námořní přepravě automobilů. Času na to má dost

Rozhraní Android Auto se poté nezobrazí pouze na obrazovce infotainmentu na palubní desce, ale rovněž bude v přizpůsobené podobě implementováno do digitálního přístrojového štítu před řidičem a rovněž i do head-up displeje v zorném poli řidiče.  

„Mnoho našich zákazníků poukázalo na to, že kromě funkcí a služeb přímo od BMW je pro ně důležité mít ve vozech BMW také Android Auto pro bezpečné používání řady známých funkcí chytrých telefonů s operačním systémem Android, aniž by byli rozptylováni od řízení,“ uvedl Peter Henrich, vice prezident produktového managementu BMW.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků