BMW již testuje své elektrické SUV iNEXT. Tady jsou první fotky prototypu

BMW ukazuje první hrstku oficiálních snímků z testování svého elektrického SUV iNEXT. I přes výrazné maskování lze tušit, že vůči originálnímu konceptu přijde sériová verze s více konvenčním designem.

Chystané elektrické SUV iNEXT nám BMW ukazuje v podobě zamaskovaného prototypu, který zrovna podstupuje testování v zimních podmínkách. Automobilka kolem švédského Arjelplogu testuje limity pohonu všech kol a také výdrž bateriového modulu v teplotách pod bodem mrazu. Pod rozsáhlým maskováním pak už jde částečně zahlédnout finální proporce vozu.

Elektrický iNEXT by měl rozměrově zapadnout vedle X5, přičemž takto se jeví na první pohled i maskovaný prototyp. Pochopitelně řada designových prvků z původního konceptu (viz galerie) se na sériovém voze neukáže. Pryč jsou kamery místo zrcátek, linie kolem bočních oken již nepřipomínají tvary ledvinek na přídi, přibyl tradiční B sloupek, světlomety jsou umístěny podstatně níže a tak dále…

Toto je hybridní BMW řady 7. Seznamte se, pojedete hodně rychle

Toto je hybridní BMW řady 7. Seznamte se, pojedete hodně rychle

Technické informace nám zatím BMW nedopřává. Očekává se nicméně použití stejné platformy, kterou automobilka plánuje pro elektrický sedan i4. Také iNEXT by tedy mohl přijet s bateriovým modulem o kapacitě kolem 120 kWh, dvěma elektromotory k zajištění pohonu všech kol a dojezdem přes 550 kilometrů.

Dále již víme, že BMW chce z iNEXTu vytvořit technologickou vlajkovou loď značky, která do produkce zavede nejnovější pokrok v oblasti autonomního řízení. Ostatně na elektrické SUV si ještě nějakou dobu počkáme, jelikož uvedení do výroby je plánováno až na rok 2021. Uvidíme také, zda BMW nakonec změní název vozu, aby zapadl do klasického číselného pořadí.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků