BMW již testuje své elektrické SUV iNEXT. Tady jsou první fotky prototypu

BMW ukazuje první hrstku oficiálních snímků z testování svého elektrického SUV iNEXT. I přes výrazné maskování lze tušit, že vůči originálnímu konceptu přijde sériová verze s více konvenčním designem.

Chystané elektrické SUV iNEXT nám BMW ukazuje v podobě zamaskovaného prototypu, který zrovna podstupuje testování v zimních podmínkách. Automobilka kolem švédského Arjelplogu testuje limity pohonu všech kol a také výdrž bateriového modulu v teplotách pod bodem mrazu. Pod rozsáhlým maskováním pak už jde částečně zahlédnout finální proporce vozu.

Elektrický iNEXT by měl rozměrově zapadnout vedle X5, přičemž takto se jeví na první pohled i maskovaný prototyp. Pochopitelně řada designových prvků z původního konceptu (viz galerie) se na sériovém voze neukáže. Pryč jsou kamery místo zrcátek, linie kolem bočních oken již nepřipomínají tvary ledvinek na přídi, přibyl tradiční B sloupek, světlomety jsou umístěny podstatně níže a tak dále…

Toto je hybridní BMW řady 7. Seznamte se, pojedete hodně rychle

Toto je hybridní BMW řady 7. Seznamte se, pojedete hodně rychle

Technické informace nám zatím BMW nedopřává. Očekává se nicméně použití stejné platformy, kterou automobilka plánuje pro elektrický sedan i4. Také iNEXT by tedy mohl přijet s bateriovým modulem o kapacitě kolem 120 kWh, dvěma elektromotory k zajištění pohonu všech kol a dojezdem přes 550 kilometrů.

Dále již víme, že BMW chce z iNEXTu vytvořit technologickou vlajkovou loď značky, která do produkce zavede nejnovější pokrok v oblasti autonomního řízení. Ostatně na elektrické SUV si ještě nějakou dobu počkáme, jelikož uvedení do výroby je plánováno až na rok 2021. Uvidíme také, zda BMW nakonec změní název vozu, aby zapadl do klasického číselného pořadí.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 6 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků