BMW již testuje své elektrické SUV iNEXT. Tady jsou první fotky prototypu

BMW ukazuje první hrstku oficiálních snímků z testování svého elektrického SUV iNEXT. I přes výrazné maskování lze tušit, že vůči originálnímu konceptu přijde sériová verze s více konvenčním designem.

Chystané elektrické SUV iNEXT nám BMW ukazuje v podobě zamaskovaného prototypu, který zrovna podstupuje testování v zimních podmínkách. Automobilka kolem švédského Arjelplogu testuje limity pohonu všech kol a také výdrž bateriového modulu v teplotách pod bodem mrazu. Pod rozsáhlým maskováním pak už jde částečně zahlédnout finální proporce vozu.

Elektrický iNEXT by měl rozměrově zapadnout vedle X5, přičemž takto se jeví na první pohled i maskovaný prototyp. Pochopitelně řada designových prvků z původního konceptu (viz galerie) se na sériovém voze neukáže. Pryč jsou kamery místo zrcátek, linie kolem bočních oken již nepřipomínají tvary ledvinek na přídi, přibyl tradiční B sloupek, světlomety jsou umístěny podstatně níže a tak dále…

Toto je hybridní BMW řady 7. Seznamte se, pojedete hodně rychle

Toto je hybridní BMW řady 7. Seznamte se, pojedete hodně rychle

Technické informace nám zatím BMW nedopřává. Očekává se nicméně použití stejné platformy, kterou automobilka plánuje pro elektrický sedan i4. Také iNEXT by tedy mohl přijet s bateriovým modulem o kapacitě kolem 120 kWh, dvěma elektromotory k zajištění pohonu všech kol a dojezdem přes 550 kilometrů.

Dále již víme, že BMW chce z iNEXTu vytvořit technologickou vlajkovou loď značky, která do produkce zavede nejnovější pokrok v oblasti autonomního řízení. Ostatně na elektrické SUV si ještě nějakou dobu počkáme, jelikož uvedení do výroby je plánováno až na rok 2021. Uvidíme také, zda BMW nakonec změní název vozu, aby zapadl do klasického číselného pořadí.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků