BMW již testuje své elektrické SUV iNEXT. Tady jsou první fotky prototypu

BMW ukazuje první hrstku oficiálních snímků z testování svého elektrického SUV iNEXT. I přes výrazné maskování lze tušit, že vůči originálnímu konceptu přijde sériová verze s více konvenčním designem.

Chystané elektrické SUV iNEXT nám BMW ukazuje v podobě zamaskovaného prototypu, který zrovna podstupuje testování v zimních podmínkách. Automobilka kolem švédského Arjelplogu testuje limity pohonu všech kol a také výdrž bateriového modulu v teplotách pod bodem mrazu. Pod rozsáhlým maskováním pak už jde částečně zahlédnout finální proporce vozu.

Elektrický iNEXT by měl rozměrově zapadnout vedle X5, přičemž takto se jeví na první pohled i maskovaný prototyp. Pochopitelně řada designových prvků z původního konceptu (viz galerie) se na sériovém voze neukáže. Pryč jsou kamery místo zrcátek, linie kolem bočních oken již nepřipomínají tvary ledvinek na přídi, přibyl tradiční B sloupek, světlomety jsou umístěny podstatně níže a tak dále…

Toto je hybridní BMW řady 7. Seznamte se, pojedete hodně rychle

Toto je hybridní BMW řady 7. Seznamte se, pojedete hodně rychle

Technické informace nám zatím BMW nedopřává. Očekává se nicméně použití stejné platformy, kterou automobilka plánuje pro elektrický sedan i4. Také iNEXT by tedy mohl přijet s bateriovým modulem o kapacitě kolem 120 kWh, dvěma elektromotory k zajištění pohonu všech kol a dojezdem přes 550 kilometrů.

Dále již víme, že BMW chce z iNEXTu vytvořit technologickou vlajkovou loď značky, která do produkce zavede nejnovější pokrok v oblasti autonomního řízení. Ostatně na elektrické SUV si ještě nějakou dobu počkáme, jelikož uvedení do výroby je plánováno až na rok 2021. Uvidíme také, zda BMW nakonec změní název vozu, aby zapadl do klasického číselného pořadí.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků