BMW jde do USA s naftovými motory

Německá automobilka BMW oznámila, že od příštího roku nabídne své naftové motory i zákazníkům ve Spojených státech. Automobilka nechce být, jak uvedl generální ředitel BMW, pozadu vůči své hlavní konkurenci, která se již začíná prosazovat se svými motory typu BlueTec.

Nové generace naftových agregátů již zřejmě budou schopny plnit přísné emisní limity ve většině států USA. Navíc američtí zákazníci začínají v poslední době stále více žádat výkonné a přitom úsporné vozy.

V některých státech, jako Kalifornie, se ale naftové motory neobjeví zřejmě nikdy, nebo jistě ne v nejbližších letech, opravdu přísným limitům nejsou ani nejmodernější diesely s mnoha dodatečnými technologiem schopny dostát.

Jak Američané na diesely zareagují, je otázkou. Sledovat jejich reakce na první zkušenosti s dieselovými motory je poněkud komické a rychlé rozšíření naftových agregátů pod kapotami jejich vozů zřejmě nelze očekávat.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků