BMW iX3 pomalu míří do výroby. Z Číny poputuje do celého světa už koncem roku

BMW potvrzuje časovou osu uvedení svého elektromobilu a připravuje továrnu v Číně na začátek sériové produkce.

Elektrickou variantu BMW X3 označenou iX3 jsme už mohli spatřit na uniklých fotkách zcela bez maskování. Několik snímků přitom uteklo z čínského závodu společného podniku BMW Brilliance Automotive (BBA), kde už se pomalu všechno připravuje ke startu výroby. V továrně v Shenyangu bude iX3 vznikat pro všechny světové trhy.

BMW iX3 na dalších uniklých fotkách. Elektrické SUV už nemá příliš co skrývat

BMW iX3 na dalších uniklých fotkách. Elektrické SUV už nemá příliš co skrývat

V polovině loňského roku už mělo BMW dokončenou předprodukční sérii o 200 kusech a teď rovněž hlásí, že homologace vozu pro Evropu i Čínu je hotová. Spuštění sériové výroby započne na konci léta, přičemž k prvním zákazníkům se iX3 dostane koncem letošního roku. Elektromobil bude vyráběn na stejné lince jako verze se spalovacími motory.

S příchodem elektrického iX3 se tak stane BMW X3 první modelovou řadou automobilky, která bude k dispozici jak se zážehovými a vznětovými motory, tak s plug-in hybridní hnací soustavou i elektrickým pohonem.

Nové BMW M4 na uniklých fotkách. Ve vrcholné formě nabídne okolo 500 koní

Nové BMW M4 na uniklých fotkách. Ve vrcholné formě nabídne okolo 500 koní

Jak už víme, iX3 bude pohánět pátá generace elektrického pohonu BMW eDrive. Elektromotor zajistí výkon kolem 210 kW (286 koní) a točivý moment 400 N.m. Možná překvapivě nebude iX3 čtyřkolkou, ale elektromotor přenese hnací sílu na zadní kola. S kapacitou baterie 74 kWh má být iX3 schopno ujet přes 440 kilometrů (WLTP).

Stejnou generaci ústrojí následně BMW využije také v Gran Coupe i4 a vlajkové lodí SUV iNext. Oba modely máme očekávat v roce 2021 a schopnosti techniky posunou výkonem i dojezdem o něco dále.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků