BMW iX3 pomalu míří do výroby. Z Číny poputuje do celého světa už koncem roku

BMW potvrzuje časovou osu uvedení svého elektromobilu a připravuje továrnu v Číně na začátek sériové produkce.

Elektrickou variantu BMW X3 označenou iX3 jsme už mohli spatřit na uniklých fotkách zcela bez maskování. Několik snímků přitom uteklo z čínského závodu společného podniku BMW Brilliance Automotive (BBA), kde už se pomalu všechno připravuje ke startu výroby. V továrně v Shenyangu bude iX3 vznikat pro všechny světové trhy.

BMW iX3 na dalších uniklých fotkách. Elektrické SUV už nemá příliš co skrývat

BMW iX3 na dalších uniklých fotkách. Elektrické SUV už nemá příliš co skrývat

V polovině loňského roku už mělo BMW dokončenou předprodukční sérii o 200 kusech a teď rovněž hlásí, že homologace vozu pro Evropu i Čínu je hotová. Spuštění sériové výroby započne na konci léta, přičemž k prvním zákazníkům se iX3 dostane koncem letošního roku. Elektromobil bude vyráběn na stejné lince jako verze se spalovacími motory.

S příchodem elektrického iX3 se tak stane BMW X3 první modelovou řadou automobilky, která bude k dispozici jak se zážehovými a vznětovými motory, tak s plug-in hybridní hnací soustavou i elektrickým pohonem.

Nové BMW M4 na uniklých fotkách. Ve vrcholné formě nabídne okolo 500 koní

Nové BMW M4 na uniklých fotkách. Ve vrcholné formě nabídne okolo 500 koní

Jak už víme, iX3 bude pohánět pátá generace elektrického pohonu BMW eDrive. Elektromotor zajistí výkon kolem 210 kW (286 koní) a točivý moment 400 N.m. Možná překvapivě nebude iX3 čtyřkolkou, ale elektromotor přenese hnací sílu na zadní kola. S kapacitou baterie 74 kWh má být iX3 schopno ujet přes 440 kilometrů (WLTP).

Stejnou generaci ústrojí následně BMW využije také v Gran Coupe i4 a vlajkové lodí SUV iNext. Oba modely máme očekávat v roce 2021 a schopnosti techniky posunou výkonem i dojezdem o něco dále.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

dnes | Jan Mička | 21 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
Minitest Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV Executive: Nákupní vozík v montérkách

Honda Jazz Crosstar 1.5 e:HEV

Moderní interpretace nákupního vozíku je dostupná ve dvou různých variantách. Po základní se nyní podíváme na tu, která míří více na lifestyle.

18.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 92 příspěvků