BMW neuhlídalo snímky X3 na elektřinu. Překvapení nečekejte, premiéra je blízko

Od původního konceptu se elektrická verze X3 příliš lišit nebude.

Ještě než se dočkáme elektrického Gran Coupe i4 a vlajkové lodi iNEXT, v řadě nadcházejících elektromobilů BMW se nejdřív objeví SUV iX3. Designové změny novinky oproti standardnímu X3 už předznamenal dřívější koncept a nyní vše potvrzují údajné propagační fotky sériového modelu iX3, které unikly na internet.

Nové BMW 2 kupé předčasně odhaleno? Zadokolka může mít velmi střídmé tvary

Nové BMW 2 kupé předčasně odhaleno? Zadokolka může mít velmi střídmé tvary

Karoserie elektrického SUV je dle předpokladů zahlazená pro snížení aerodynamického odporu, tradiční ledvinky mají otvory jen z části a přepracován byl i přední a zadní nárazník, nehledě na stylové modré doplňky. Na voze se již objevují i nová aerodynamická kola, jejichž premiéru na iX3 BMW před časem oznámilo.

O elektrickém ústrojí eDrive v iX3 už víme, že elektromotor zajistí SUV výkon kolem 210 kW (286 koní) a točivý moment 400 N.m. Možná překvapivě pak nebude iX3 čtyřkolkou, ale elektromotor přenese hnací sílu na zadní kola. S kapacitou baterie 74 kWh má být iX3 schopno ujet přes 440 kilometrů (WLTP).

Minitest BMW i8 Roadster: Moje sbohem autu, které nikdy nemělo konkurenci

Minitest BMW i8 Roadster: Moje sbohem autu, které nikdy nemělo konkurenci

Vysokonapěťová baterie najde místo v podlaze a bude se vyznačovat extrémně plochým tvarem. Díky tomu nedojde k omezení vnitřního prostoru pro cestující ani zavazadla ve srovnání s konvenčně poháněnými verzemi X3.

Pro všechny světové trh se bude iX3 vyrábět v čínské továrně BMW v Šen-jangu. S únikem oficiálních fotek je zřejmé, že premiéra novinky je za dveřmi. Přesné datum odhalení však značka zatím neoznámila.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků