BMW iX3 na dalších uniklých fotkách. Elektrické SUV už nemá příliš co skrývat

Nedávno uniklé propagační fotky teď doplňují snímky přímo z továrny automobilky v Číně.

Premiéra elektrické varianty SUV BMW X3 už musí být opravdu na spadnutí. Automobilce nejdříve uniklo pár oficiálních propagačních fotek, který model iX3 zcela odhalil, a nyní se na veřejnost dostávají i snímky přímo z čínské továrny podniku Brilliance-BMW, kde se bude elektromobil vyrábět pro celý svět.

Obrněné BMW X5 Protection VR6 střelbě ujíždět nemusí. V nové reklamě snese ránu

Obrněné BMW X5 Protection VR6 střelbě ujíždět nemusí. V nové reklamě snese ránu

Elektrickou iX3 si tak můžeme prohlédnout z dalších úhlů ještě před samotnou premiérou, která však zatím nemá zveřejněné datum. Opět lze vidět značně zahlazenou karoserii oproti standardní verzi X3, ledvinky mají otvory jen z části a přepracován byl i přední a zadní nárazník. Stylové modré doplňky z dřívějších fotek pak budou samozřejmě volitelnou položkou na základě zvolené výbavy.

Rovněž je pravděpodobné, že proklamovaná nová aerodynamická kola budou také příplatkovou výbavou (či prvkem ve vyšších úrovních výbavy), jelikož na exempláři z Číny se neobjevují. Uniklý prospekt také ukazuje možnosti stylizace předních ledvinek, varianty LED světlometů nebo dekoračních lišt na boku vozu.

Motor V12 v BMW řady 7 má na kahánku. Z nabídky prý zmizí už letos na podzim

Motor V12 v BMW řady 7 má na kahánku. Z nabídky prý zmizí už letos na podzim

O elektrickém ústrojí eDrive v iX3 už víme, že elektromotor zajistí SUV výkon kolem 210 kW (286 koní) a točivý moment 400 N.m. Možná překvapivě pak nebude iX3 čtyřkolkou, ale elektromotor přenese hnací sílu na zadní kola. S kapacitou baterie 74 kWh má být iX3 schopno ujet přes 440 kilometrů (WLTP).

Vysokonapěťová baterie najde místo v podlaze a bude se vyznačovat extrémně plochým tvarem. Díky tomu nedojde k omezení vnitřního prostoru pro cestující ani zavazadla ve srovnání s konvenčně poháněnými verzemi X3. Na fotky změn v interiéru iX3 si však musíme ještě počkat.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 66 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků