BMW iX3 na dalších uniklých fotkách. Elektrické SUV už nemá příliš co skrývat

Nedávno uniklé propagační fotky teď doplňují snímky přímo z továrny automobilky v Číně.

Premiéra elektrické varianty SUV BMW X3 už musí být opravdu na spadnutí. Automobilce nejdříve uniklo pár oficiálních propagačních fotek, který model iX3 zcela odhalil, a nyní se na veřejnost dostávají i snímky přímo z čínské továrny podniku Brilliance-BMW, kde se bude elektromobil vyrábět pro celý svět.

Obrněné BMW X5 Protection VR6 střelbě ujíždět nemusí. V nové reklamě snese ránu

Obrněné BMW X5 Protection VR6 střelbě ujíždět nemusí. V nové reklamě snese ránu

Elektrickou iX3 si tak můžeme prohlédnout z dalších úhlů ještě před samotnou premiérou, která však zatím nemá zveřejněné datum. Opět lze vidět značně zahlazenou karoserii oproti standardní verzi X3, ledvinky mají otvory jen z části a přepracován byl i přední a zadní nárazník. Stylové modré doplňky z dřívějších fotek pak budou samozřejmě volitelnou položkou na základě zvolené výbavy.

Rovněž je pravděpodobné, že proklamovaná nová aerodynamická kola budou také příplatkovou výbavou (či prvkem ve vyšších úrovních výbavy), jelikož na exempláři z Číny se neobjevují. Uniklý prospekt také ukazuje možnosti stylizace předních ledvinek, varianty LED světlometů nebo dekoračních lišt na boku vozu.

Motor V12 v BMW řady 7 má na kahánku. Z nabídky prý zmizí už letos na podzim

Motor V12 v BMW řady 7 má na kahánku. Z nabídky prý zmizí už letos na podzim

O elektrickém ústrojí eDrive v iX3 už víme, že elektromotor zajistí SUV výkon kolem 210 kW (286 koní) a točivý moment 400 N.m. Možná překvapivě pak nebude iX3 čtyřkolkou, ale elektromotor přenese hnací sílu na zadní kola. S kapacitou baterie 74 kWh má být iX3 schopno ujet přes 440 kilometrů (WLTP).

Vysokonapěťová baterie najde místo v podlaze a bude se vyznačovat extrémně plochým tvarem. Díky tomu nedojde k omezení vnitřního prostoru pro cestující ani zavazadla ve srovnání s konvenčně poháněnými verzemi X3. Na fotky změn v interiéru iX3 si však musíme ještě počkat.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 60 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků