BMW iX1 se ukazuje na prvních fotkách ze zimních testů. Třetí elektrické SAV značky se odhalí na podzim

BMW iX1 bude používat pátou generaci pohonu eDrive. V nabídce bude doplňovat čistě spalovací a plug-in hybridní verze.

Automobilka BMW spouští odpočítávání do premiéry nové generace svého nejmenšího SUV X1, které bude vůbec poprvé doplněné o čistě elektrickou verzi iX1. Nyní pro nás má první sadu fotografií a jedná se právě o elektrickou verzi, která byla podrobena závěrečným testům v zimním testovacím centru BMW Group v Arjeplogu na severu Švédska.

BMW iX1 bude používat pátou generaci pohonu eDrive, kterou používá třeba BMW iX. Na základě dosud nasbíraných dat uvádí automobilka dojezd na jedno nabití v rozmezí 413 až 438 kilometrů. Žádné technické detaily o voze však zatím nemáme. BMW nicméně zmiňuje dvojici elektromotorů, kdy každý je na jedné nápravě.

Ve videu BMW iX3.

Značka také vyzdvihuje extrémně rychle pracující protikluzový systém, který je uložený přímo v elektromotorech. Na testovacím polygonu BMW se dále ladila souhra motorů, dávkování síly, kalibrace bezpečnostních systémů a obecně jízdní vlastnosti se sportovním nádechem. Jinak řečeno opět spousta inženýrské nudy a trocha zábavy.

V pořadí třetí čistě elektrické SUV, nebo podle terminologii BMW SAV, bude představeno na podzim tohoto roku. Elektrická varianta se bude vyrábět na stejných montážních linkách jako verze s konvenčními pohony. Jsou potvrzené čistě spalovací a plug-in hybridní pohony.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Váš názor Další článek: Robopes od Hyundaie a Boston Dynamics je opět lepší. Vidí barevně, má nový ovladač u připojí se přes 5G

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz