BMW Isetta: blíží se další retro-návrat?

Německá automobilka BMW, která na scénu před pár lety opět přivedla malé Mini, hodlá překvapit i dalším návratem. Tentokrát by se mělo jednat o minivůz s názvem Isetta z padesátých let.

Bavorská automobilka se tuto oblíbenou „bublinu“ rozhodla trochu oprášit a představit veřejnosti první rendery tohoto mikroauta. Vůz by měl být dlouhý 2,4 m a do jeho kabiny mají pohodlně vejít dvě dospělé osoby. O nějakém zavazadlovém prostoru se v případě tohoto vozu příliš hovořit nedá, ovšem nějaké drobnosti, jako například kartáčky na zuby, do něj určitě přibalíte.

Co se týče konstrukce staré Isetty, jistě víte, že jednou z její největších zajímavostí bylo otevíraní předních dveří, protože se v podstatě odklápěl přední panel. To se ovšem v novém modelu muselo změnit a to především kvůli bezpečnosti a praktičnosti. Nová Isetta tak zdědila především výrazné rysy svého předchůdce a podoba je skutečně jasná na první pohled, koncepce auta je ale odlišná. Rovněž diametrálně by měla být odlišná motorizace. Původní model totiž disponoval jen 13koňovým motorem. Nový model by mělo rozhodně pohánět větší stádo koní, ale žádné bližší informace zatím nejsou známy.

Automobilka BMW zatím oficiálně nepotvrdila, zda to s tímto vozem myslí skutečně natolik vážně, že by jej pustila do sériové výroby. Na druhé straně by to však mohl být celkem slušný konkurent pro připravovaný minivůz od Volkswagenu. 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků