BMW Isetta: blíží se další retro-návrat?

Německá automobilka BMW, která na scénu před pár lety opět přivedla malé Mini, hodlá překvapit i dalším návratem. Tentokrát by se mělo jednat o minivůz s názvem Isetta z padesátých let.

Bavorská automobilka se tuto oblíbenou „bublinu“ rozhodla trochu oprášit a představit veřejnosti první rendery tohoto mikroauta. Vůz by měl být dlouhý 2,4 m a do jeho kabiny mají pohodlně vejít dvě dospělé osoby. O nějakém zavazadlovém prostoru se v případě tohoto vozu příliš hovořit nedá, ovšem nějaké drobnosti, jako například kartáčky na zuby, do něj určitě přibalíte.

Co se týče konstrukce staré Isetty, jistě víte, že jednou z její největších zajímavostí bylo otevíraní předních dveří, protože se v podstatě odklápěl přední panel. To se ovšem v novém modelu muselo změnit a to především kvůli bezpečnosti a praktičnosti. Nová Isetta tak zdědila především výrazné rysy svého předchůdce a podoba je skutečně jasná na první pohled, koncepce auta je ale odlišná. Rovněž diametrálně by měla být odlišná motorizace. Původní model totiž disponoval jen 13koňovým motorem. Nový model by mělo rozhodně pohánět větší stádo koní, ale žádné bližší informace zatím nejsou známy.

Automobilka BMW zatím oficiálně nepotvrdila, zda to s tímto vozem myslí skutečně natolik vážně, že by jej pustila do sériové výroby. Na druhé straně by to však mohl být celkem slušný konkurent pro připravovaný minivůz od Volkswagenu. 

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky