BMW iNext podstupuje testy v jihoafrické poušti. V produkci uvede řadu nových technologií

Nová vlajková loď BMW podstupuje testování v extrémních podmínkách. Připravuje se tak na sériovou výrobu už příští rok.

BMW poskytuje další fotografie svého plně elektrického SUV iNext, které v tuto chvíli podstupuje rozsáhlé testování v těch nejextrémnějších podmínkách. Po zkouškách v mrazech za polárním kruhem nyní následuje opačný testovací program v jihoafrické poušti Kalahari. Novinka, kterou chce BMW začít vyrábět příští rok, se prezentuje jako nová technologická vlajková loď automobilky.

Elektrické BMW i4 má mít výkon osmiválce. Toto video vás prostě musí uspokojit

Elektrické BMW i4 má mít výkon osmiválce. Toto video vás prostě musí uspokojit

BMW iNext má být totiž klíčovým modelem, který pro značku odstartuje novou éru. Nejenže plným tempem vstoupí na trh elektromobilů, ale má fungovat jako vývojová platforma pro nejnovější techniku a především systémy autonomního řízení, jež máme očekávat ve vozech BMW následující dekády. 

Sériová výroba SUV iNext bude od roku 2021 probíhat v závodě BMW v německém Dingolfingu. Během testů samotného vozu tak BMW spouští inovaci továrny, aby se tamní výrobní linky mohly připravit na produkci vozů v nadcházející éře elektromobility. Aktualizace výrobních procesů a zajištění nové techniky na linkách nakonec spolkne investici ve výši až 400 milionů euro.

BMW iX3 dostane nová aerodynamická kola. Sníží odpor vzduchu pro vyšší dojezd

BMW iX3 dostane nová aerodynamická kola. Sníží odpor vzduchu pro vyšší dojezd

O technice iNextu máme zatím omezené informace, nicméně se mluví o ústrojí zajišťujícím pohon všech kol a dojezd na jedno nabití okolo 600 kilometrů. Ostatně podobně jako chystané elektrické BMW i4, jehož ústrojí nabídne potvrzený výkon 390 kW (530 koní) a premiéry se mám rovněž dočkat v roce 2021. Ještě předtím nás ale čeká uvedení elektrické varianty BMW X3, tedy iX3.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

včera | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků
TEST VW California Beach vs. levná vestavba: Těžká volba dnešního hipíka?

Obytné vozy Volkswagen T6.1

Užitkový Volkswagen slaví letos sedmdesátiny. Tentokrát jsme se podívali na zoubek dvěma obytným kouskům, kdy každý razí trochu jiný přístup.

11.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 15 příspěvků