BMW

BMW i7 nás těsně před premiérou oslňuje svítící přídí. Elektrický luxus se představí 20. dubna

Bateriový souputník zcela nové sedmičky klepe na dveře. Nabídne techniku a výkony SUV iX v placatějším balení a spoustu LED.

Podsvícené ledvinky způsobily u BMW svého času velký rozruch, nyní najdeme osvětlené prvky přídě i u řady jiných automobilek, například včetně domácího Enyaqu iV. Právě diody na čelní masce jsou jedním z ústředních motivů poslední velké ochutnávky designu nového BMW i7, jehož premiéra je na spadnutí. Velké ledvinky jsou typickým motivem mnoha nových bavorských vozů (čest výjimkám) a i když na ně úplně všichni zákazníci nereagovali nadšeným jásotem, nějakou dobu s námi jistě zůstanou.

Tmavá fotografie dále ukazuje podobu nových úzkých dělených předních světel. Ty se stávají typickým prvkem vrcholných modelů BMW a z historického hlediska odkazují na čtyřoké uspořádání klasických vozů značky. Pokud si o nich máme udělat konkrétnější představu, stačí se podívat na faceliftované BMW X7, které je má také. Z technického hlediska lze od nové i7 čekat stejné či velmi podobné parametry, jako má SUV iX.

To by znamenalo baterie s netto kapacitou 71 nebo 105 kWh, dojezd přes 600 kilometrů a dvoumotorové uspořádání s pohonem všech kol. Dále se můžeme těšit na infotainment poslední generace iDrive 8 a řadu moderních asistenčních a bezpečnostních systémů. Pokud chcete sledovat premiéru online, nalaďte příslušné kanály BMW v úterý 20. dubna v jednu hodinu odpoledne.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (1) Další článek: Téměř dva tisíce koní na ledu! Rimac podrobil Neveru dvoutýdennímu testování za polárním kruhem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz