BMW

BMW i7 na prvních fotkách a videu. Takhle ještě maskované řádí v Arjeplogu

Mercedes-Benz EQS dostane zanedlouho konkurenta z Mnichova.

Jednou z očekávaných příštího roku je i nové BMW i7, které ve švédském Arjeplogu právě najíždí poslední testovací kilometry, při kterých se ladí poslední detaily podvozku. BMW se tak s námi dělí o fotografie z okolí svého testovacího centra kousek od polárního kruhu.

BMW i7 vychází ze stejného technického základu jako všechny další modelové varianty budoucího BMW řady 7. Budete si tak moct vybrat mezi hybridem, plug-in hybridem i elektromobilem, ale pořád by to mělo být v základech stejné auto. Varianta s čistě spalovacím motorem potvrzena nebyla.

Elektrický pohon, vysokonapěťová baterie i systém nabíjení novinky vychází z páté generace technologie BMW eDrive. Její funkčnost již byla ověřena u SUV iX. Technické detaily automobilka nezveřejnila. Na další detaily si tak musíme ještě počkat. Třeba BMW iX xDrive50 má výkon 385 kW (523 koní) a dojezd až 630 km.

To jsou hodně slušné parametry i na limuzínu. Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC+ disponuje totožným výkonem 385 kW (523 koní), ale na jedno nabití ujede díky 107,8kWh baterii až 770 kilometrů.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (4) Další článek: Vzácný VW Polo Harlekin je na prodej v Česku! Originální kousek to s cenou nepřehnal

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,