BMW i4 zamířilo k prvním majitelům. Překvapivě o měsíce dříve, než původně mělo

Někteří zájemci si nový elektromobil poprvé vyzkoušeli až nyní během předání.

Zatímco v poslední době se čekací doba na nové auto z výroby často prodlužuje kvůli krizi nedostatku čipů a omezené produkci řady automobilek, BMW nyní překvapuje opačným případem. První kusy nového elektromobilu i4 teď předalo zákazníkům s předstihem rovných tří měsíců, než bylo původně plánováno.

Produkční Gran Coupé i4 nám německá značka představila letos v červnu, na konci října pak ukázala záběry z výroby prvních exemplářů v mnichovské továrně. Jak se podařilo dodat nové vozy s takovým předstihem, to BMW neupřesňuje. Pouze víme, že v rozběhnutém tempu bude značka pokračovat za přibližně týden, kdy hrstce prvních zákazníků předá i nejnovější SUV iX.

Nová BMW i4 předávala automobilka zákazníkům ve středisku BMW Welt v Mnichově, kde byl pro majitele připraven slavnostní program. Jelikož v době uvedení i4 nebylo možné provádět se zákazníky testovací jízdy, někteří zájemci objednávali své vozy bez předchozího vyzkoušení. První větší seznámení s technikou tak proběhlo až během předání a jízdy domů.

BMW i4 už je možné objednávat také v Česku. V základní specifikaci eDrive40 s jedním elektromotorem (250 kW/340 k), 83,9kWh baterií a dojezdem 585 km (WLTP) začíná na ceně 1.453.400 Kč. Výkonnější M50 s dvojicí elektromotorů (systémových 400 kW/544 k), pohonem všech kol, 83,9kWh baterií a dojezdem 513 km (WLTP) startuje na ceně 1.797.900 Kč.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (2) Další článek: Nová Dacia Jogger má české ceny! Je levná, ale nic jí nechybí. V základu jezdí na LPG

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,