BMW HP2: drsné enduro do terénu

BMW představilo v letošním roce řadu inovací na stávajících modelech, ale také poskládalo extrémní enduro s dvouválcovým boxerem. Výkon 77 kW (105 k) a točivý moment 115 Nm slibují extrémní zážitky při jízdě v divokém terénu.
BMW HP2: drsné enduro do terénu

BMW dostalo pár negativních reakcí na model R1200GS, kde si majitelé stěžovali na těžkopádnost, vysokou hmotnost a neohrabanost v terénu. Bavorská společnost zareagovala, jak nejlépe mohla: poskládala model HP2, drsné enduro, které by mělo přesvědčit všechny rýpaly. Motocykl je po designové stránce celkem povedený i přes fakt, že se jedná o strohé a účelné enduro. Už při prvním pohledu je jasné, že vidíte stroj z dílny německého výrobce, HP2 má typické rysy BMW.

I po technické stránce je to bavorák: dvouválcový boxer o objemu 1170 ccm má výkon 77 kW (105 k) v 7 000 ot/min a maximální točivý moment 115 Nm nastupuje od 5 500 ot/min. Síla agregátu spolupracuje s šestistupňovou převodovkou a na zadní kolo se přenáší přes kloubovou hřídel. Motorka je vybavena moderní technikou, jako je odpružení s USD vidlicí vpředu a paralever s jednoramennou kyvnou vidlicí vzadu. Jediným zřejmým negativem této motorky je vysoká pořizovací cena, na českém trhu ji seženete za 499 800 Kč.

Tip: Více zajímavých zpráv o motorkách naleznete v Magazínu Autorevue.cz v sekci Motocykly.


BMW HP2

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků