BMW HP2: drsné enduro do terénu

BMW představilo v letošním roce řadu inovací na stávajících modelech, ale také poskládalo extrémní enduro s dvouválcovým boxerem. Výkon 77 kW (105 k) a točivý moment 115 Nm slibují extrémní zážitky při jízdě v divokém terénu.
BMW HP2: drsné enduro do terénu

BMW dostalo pár negativních reakcí na model R1200GS, kde si majitelé stěžovali na těžkopádnost, vysokou hmotnost a neohrabanost v terénu. Bavorská společnost zareagovala, jak nejlépe mohla: poskládala model HP2, drsné enduro, které by mělo přesvědčit všechny rýpaly. Motocykl je po designové stránce celkem povedený i přes fakt, že se jedná o strohé a účelné enduro. Už při prvním pohledu je jasné, že vidíte stroj z dílny německého výrobce, HP2 má typické rysy BMW.

I po technické stránce je to bavorák: dvouválcový boxer o objemu 1170 ccm má výkon 77 kW (105 k) v 7 000 ot/min a maximální točivý moment 115 Nm nastupuje od 5 500 ot/min. Síla agregátu spolupracuje s šestistupňovou převodovkou a na zadní kolo se přenáší přes kloubovou hřídel. Motorka je vybavena moderní technikou, jako je odpružení s USD vidlicí vpředu a paralever s jednoramennou kyvnou vidlicí vzadu. Jediným zřejmým negativem této motorky je vysoká pořizovací cena, na českém trhu ji seženete za 499 800 Kč.

Tip: Více zajímavých zpráv o motorkách naleznete v Magazínu Autorevue.cz v sekci Motocykly.


BMW HP2

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků