BMW HP2: drsné enduro do terénu

BMW představilo v letošním roce řadu inovací na stávajících modelech, ale také poskládalo extrémní enduro s dvouválcovým boxerem. Výkon 77 kW (105 k) a točivý moment 115 Nm slibují extrémní zážitky při jízdě v divokém terénu.
BMW HP2: drsné enduro do terénu

BMW dostalo pár negativních reakcí na model R1200GS, kde si majitelé stěžovali na těžkopádnost, vysokou hmotnost a neohrabanost v terénu. Bavorská společnost zareagovala, jak nejlépe mohla: poskládala model HP2, drsné enduro, které by mělo přesvědčit všechny rýpaly. Motocykl je po designové stránce celkem povedený i přes fakt, že se jedná o strohé a účelné enduro. Už při prvním pohledu je jasné, že vidíte stroj z dílny německého výrobce, HP2 má typické rysy BMW.

I po technické stránce je to bavorák: dvouválcový boxer o objemu 1170 ccm má výkon 77 kW (105 k) v 7 000 ot/min a maximální točivý moment 115 Nm nastupuje od 5 500 ot/min. Síla agregátu spolupracuje s šestistupňovou převodovkou a na zadní kolo se přenáší přes kloubovou hřídel. Motorka je vybavena moderní technikou, jako je odpružení s USD vidlicí vpředu a paralever s jednoramennou kyvnou vidlicí vzadu. Jediným zřejmým negativem této motorky je vysoká pořizovací cena, na českém trhu ji seženete za 499 800 Kč.

Tip: Více zajímavých zpráv o motorkách naleznete v Magazínu Autorevue.cz v sekci Motocykly.


BMW HP2

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků