BMW, Fiat a GM si možná vymění motory a převodovky

Ekonomické magazíny přinesly informace o možné spolupráci mezi koncerny BMW, Fiat a General Motors na poli motorů a převodovek. Dle neoficiálních informací zástupci těchto společností jednají o možné výměně motorů a převodovek.

General Motors by měl poskytnou bavorské automobilce klasický automat, který by doplnil nabídku pro trojkové a pětkové BMW. Opačným směrem by pak měla putovat převodovka SMG. Do amerického koncernu by také měl putovat nový agregát 4,4 V8 twin turbo, který byl nedávno představen u modelu BMW X6 a který by se hodil do výbavy vozů Cadillac.

Jaká výměna by měla proběhnout opačným směrem, případně jaké technologie by si měla automobilka BMW vyměnit s Fiatem není zcela jasné, ale bavorské automobilce vcelku chybí malé naftové a benzínové motory s přeplňováním, které by se postaraly o snížení celkových emisí CO2. Takové BMW 3 1,4 T-JET s výkonem 150 koní by jistě pomohl.
 

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků