BMW, Fiat a GM si možná vymění motory a převodovky

Ekonomické magazíny přinesly informace o možné spolupráci mezi koncerny BMW, Fiat a General Motors na poli motorů a převodovek. Dle neoficiálních informací zástupci těchto společností jednají o možné výměně motorů a převodovek.

General Motors by měl poskytnou bavorské automobilce klasický automat, který by doplnil nabídku pro trojkové a pětkové BMW. Opačným směrem by pak měla putovat převodovka SMG. Do amerického koncernu by také měl putovat nový agregát 4,4 V8 twin turbo, který byl nedávno představen u modelu BMW X6 a který by se hodil do výbavy vozů Cadillac.

Jaká výměna by měla proběhnout opačným směrem, případně jaké technologie by si měla automobilka BMW vyměnit s Fiatem není zcela jasné, ale bavorské automobilce vcelku chybí malé naftové a benzínové motory s přeplňováním, které by se postaraly o snížení celkových emisí CO2. Takové BMW 3 1,4 T-JET s výkonem 150 koní by jistě pomohl.
 

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 1 příspěvek
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků