BMW E38 740i Alpina Blau II: stará hezčí než nová?

Už dlouhá léta mne fascinují luxusní limuzíny a přiznávám, že mám vůči nim jistou slabost. Sedmičková řada, jakožto vlajková loď mnichovské automobilky, měla vždy v sobě své kouzlo ve formě jisté osobitosti, nepodřízenosti a luxusu zahaleném ve sportovním hávu. Avšak s příchodem generace E65, díla Chrise Bangla, část zákazníků prchla ke konkurenci, právě kvůli kontroverznosti tvarů nové generace.

Ať každý říká co chce, ale Chris Bangle tímto designem nastavil tvarovou linii celé automobilky a dnes už nenajdeme v portfoliu značky vůz, jež by na sobě nenesl rysy E65. Skalní fandové však stále upřednosťňují „starou 7er“ před tou novou s argumenty posledního pravého BMW. Či tomu tak je, na to si musí odpovědět každý sám. Já jsem při svých toulkách internetem narazil na jednu velice zajímavou „renovaci“ E38 a myslím, že by byl hřích vás zde neodkázat na video, na jehož počátku stojí normální stará 7er a na jehož konci můžete spatřit skoro unikát. Dále pak přikládám odkazy na další videa spojená s touto „Alpinou“.

Tak která generace je vám bližší?

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků