BMW E38 740i Alpina Blau II: stará hezčí než nová?

Už dlouhá léta mne fascinují luxusní limuzíny a přiznávám, že mám vůči nim jistou slabost. Sedmičková řada, jakožto vlajková loď mnichovské automobilky, měla vždy v sobě své kouzlo ve formě jisté osobitosti, nepodřízenosti a luxusu zahaleném ve sportovním hávu. Avšak s příchodem generace E65, díla Chrise Bangla, část zákazníků prchla ke konkurenci, právě kvůli kontroverznosti tvarů nové generace.

Ať každý říká co chce, ale Chris Bangle tímto designem nastavil tvarovou linii celé automobilky a dnes už nenajdeme v portfoliu značky vůz, jež by na sobě nenesl rysy E65. Skalní fandové však stále upřednosťňují „starou 7er“ před tou novou s argumenty posledního pravého BMW. Či tomu tak je, na to si musí odpovědět každý sám. Já jsem při svých toulkách internetem narazil na jednu velice zajímavou „renovaci“ E38 a myslím, že by byl hřích vás zde neodkázat na video, na jehož počátku stojí normální stará 7er a na jehož konci můžete spatřit skoro unikát. Dále pak přikládám odkazy na další videa spojená s touto „Alpinou“.

Tak která generace je vám bližší?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků