BMW E38 740i Alpina Blau II: stará hezčí než nová?

Už dlouhá léta mne fascinují luxusní limuzíny a přiznávám, že mám vůči nim jistou slabost. Sedmičková řada, jakožto vlajková loď mnichovské automobilky, měla vždy v sobě své kouzlo ve formě jisté osobitosti, nepodřízenosti a luxusu zahaleném ve sportovním hávu. Avšak s příchodem generace E65, díla Chrise Bangla, část zákazníků prchla ke konkurenci, právě kvůli kontroverznosti tvarů nové generace.

Ať každý říká co chce, ale Chris Bangle tímto designem nastavil tvarovou linii celé automobilky a dnes už nenajdeme v portfoliu značky vůz, jež by na sobě nenesl rysy E65. Skalní fandové však stále upřednosťňují „starou 7er“ před tou novou s argumenty posledního pravého BMW. Či tomu tak je, na to si musí odpovědět každý sám. Já jsem při svých toulkách internetem narazil na jednu velice zajímavou „renovaci“ E38 a myslím, že by byl hřích vás zde neodkázat na video, na jehož počátku stojí normální stará 7er a na jehož konci můžete spatřit skoro unikát. Dále pak přikládám odkazy na další videa spojená s touto „Alpinou“.

Tak která generace je vám bližší?

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků