BMW E38 740i Alpina Blau II: stará hezčí než nová?

Už dlouhá léta mne fascinují luxusní limuzíny a přiznávám, že mám vůči nim jistou slabost. Sedmičková řada, jakožto vlajková loď mnichovské automobilky, měla vždy v sobě své kouzlo ve formě jisté osobitosti, nepodřízenosti a luxusu zahaleném ve sportovním hávu. Avšak s příchodem generace E65, díla Chrise Bangla, část zákazníků prchla ke konkurenci, právě kvůli kontroverznosti tvarů nové generace.

Ať každý říká co chce, ale Chris Bangle tímto designem nastavil tvarovou linii celé automobilky a dnes už nenajdeme v portfoliu značky vůz, jež by na sobě nenesl rysy E65. Skalní fandové však stále upřednosťňují „starou 7er“ před tou novou s argumenty posledního pravého BMW. Či tomu tak je, na to si musí odpovědět každý sám. Já jsem při svých toulkách internetem narazil na jednu velice zajímavou „renovaci“ E38 a myslím, že by byl hřích vás zde neodkázat na video, na jehož počátku stojí normální stará 7er a na jehož konci můžete spatřit skoro unikát. Dále pak přikládám odkazy na další videa spojená s touto „Alpinou“.

Tak která generace je vám bližší?

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků