BMW do zásuvky teď budou mít vlastní hlavu. Chystá se i sbírání bodů pro šetřílky

Plug-in hybridní modely BMW teď poznají nízkoemisní zónu a přepnou se do elektrického režimu. Na konci roku pak za to můžete sbírat i body. Bude to mít své výhody.

Mnichovská automobilka přichází s novou aplikací BMW eDrive Zones pro, která umí některé plug-in hybridní modely sama přepnout do elektrického režimu při vjezdu do nízkoemisní městské zóny. Zatím se to týká modelů BMW 745e, BMW X5 xDrive45e a BMW 330e. Další modely budou následovat.

BMW vyškrtne z nabídky celou řadu spalovacích motorů. Více se zaměří na elektrifikaci

BMW vyškrtne z nabídky celou řadu spalovacích motorů. Více se zaměří na elektrifikaci

Vedle této funkce bude na konci letošního roku zpřístupněný i nový věrnostní program BMW Points, se kterým mohou uživatelé sbírat body za elektrickou jízdu. Za každý kilometr na běžné komunikaci dostanou jeden bod a za každý kilometr v nízkoemisní zóně dostanou dva. Body si pak mohou vyměnit například za nabíjení zdarma. 

BMW tvrdí, že technologie jejich aplikace pro nízkoemisní zóny bude fungovat i v automobilech jiných značek. Tímto krokem chce tedy jít příkladem a popostrčit tak svou konkurenci. Nová služba je v plug-in hybridních modelech BMW již standardní výbavou a funguje podle přesně definovaných souřadnic GPS. 

Náhrada za nikdy nevyráběné BMW M3 Touring je v prodeji. Má zajímavou cenu

Náhrada za nikdy nevyráběné BMW M3 Touring je v prodeji. Má zajímavou cenu

O přechodu do elektrického režimu bude řidič informován pomocí hlášky na displeji. Pokud bude akumulátor vozu vybitý, nebo se v průběhu jízdy po oblasti vybije, bude pokračovat se spalovacím motorem. V současnosti fungují nízkoemisní zóny v 80 evropských městech. Většina je v Německu, ale stranou není ani Francie, Nizozemsko či Belgie. V České republice zatím žádná nízkoemisní zóna není.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

včera | Richard Herbich | 58 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 80 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 34 příspěvků