BMW CS, luxusní sedan-kupé v roce 2009

Automobilka BMW potvrdila záměr přijít do dvou let se zcela novým vozem. Ten bude vycházet ze studie CS, která byla představena v dubnu letošního roku. Opravdu velký, luxusní a výkonný sedan s tvary kupé bude zbraní pro konkurenční modely tohoto nového designového stylu.

Mercedes-Benz CLS, Aston Martin Rapide, Maserati Quattroporte nebo Porsche Panamera budou mít zdatného soupeře. Otázkou je, jak moc zůstane z původní studie, ale dá se předpokládat že mnohé.

Tip: Představení BMW CS naleznete zde.

Vůz bude v modelové řadě jakýmsi vrcholem, spolu se sedmičkovou řadou. Ta je klasickou limuzínou a CS doplní řady luxusních modelů. Na rozdíl od šestkového kupé nabídne více místa pro všechny a více luxusu. O pohon se zřejmě budou starat stejné agregáty jako u ostatních BMW vyšších řad, ale nabízí se otázka, zda BMW nepřijde konečně s nějakým výkonným programem pro všechny řady.

Přeci jen všichni zmínění konkurenti nabídnou více výkonu a tím se dá dobře operovat u zákazníků. Pokud bude vrcholem šestilitrový atmosférický dvanáctiválec, pak by CS značně ztrácelo na Porsche, nebo Mercedes a jeho AMG verzi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Studie BMW CS
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 52 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků