BMW CS, luxusní sedan-kupé v roce 2009

Automobilka BMW potvrdila záměr přijít do dvou let se zcela novým vozem. Ten bude vycházet ze studie CS, která byla představena v dubnu letošního roku. Opravdu velký, luxusní a výkonný sedan s tvary kupé bude zbraní pro konkurenční modely tohoto nového designového stylu.

Mercedes-Benz CLS, Aston Martin Rapide, Maserati Quattroporte nebo Porsche Panamera budou mít zdatného soupeře. Otázkou je, jak moc zůstane z původní studie, ale dá se předpokládat že mnohé.

Tip: Představení BMW CS naleznete zde.

Vůz bude v modelové řadě jakýmsi vrcholem, spolu se sedmičkovou řadou. Ta je klasickou limuzínou a CS doplní řady luxusních modelů. Na rozdíl od šestkového kupé nabídne více místa pro všechny a více luxusu. O pohon se zřejmě budou starat stejné agregáty jako u ostatních BMW vyšších řad, ale nabízí se otázka, zda BMW nepřijde konečně s nějakým výkonným programem pro všechny řady.

Přeci jen všichni zmínění konkurenti nabídnou více výkonu a tím se dá dobře operovat u zákazníků. Pokud bude vrcholem šestilitrový atmosférický dvanáctiválec, pak by CS značně ztrácelo na Porsche, nebo Mercedes a jeho AMG verzi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Studie BMW CS
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků