BMW CS, luxusní sedan-kupé v roce 2009

Automobilka BMW potvrdila záměr přijít do dvou let se zcela novým vozem. Ten bude vycházet ze studie CS, která byla představena v dubnu letošního roku. Opravdu velký, luxusní a výkonný sedan s tvary kupé bude zbraní pro konkurenční modely tohoto nového designového stylu.

Mercedes-Benz CLS, Aston Martin Rapide, Maserati Quattroporte nebo Porsche Panamera budou mít zdatného soupeře. Otázkou je, jak moc zůstane z původní studie, ale dá se předpokládat že mnohé.

Tip: Představení BMW CS naleznete zde.

Vůz bude v modelové řadě jakýmsi vrcholem, spolu se sedmičkovou řadou. Ta je klasickou limuzínou a CS doplní řady luxusních modelů. Na rozdíl od šestkového kupé nabídne více místa pro všechny a více luxusu. O pohon se zřejmě budou starat stejné agregáty jako u ostatních BMW vyšších řad, ale nabízí se otázka, zda BMW nepřijde konečně s nějakým výkonným programem pro všechny řady.

Přeci jen všichni zmínění konkurenti nabídnou více výkonu a tím se dá dobře operovat u zákazníků. Pokud bude vrcholem šestilitrový atmosférický dvanáctiválec, pak by CS značně ztrácelo na Porsche, nebo Mercedes a jeho AMG verzi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Studie BMW CS
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků