BMW CS, luxusní sedan-kupé v roce 2009

Automobilka BMW potvrdila záměr přijít do dvou let se zcela novým vozem. Ten bude vycházet ze studie CS, která byla představena v dubnu letošního roku. Opravdu velký, luxusní a výkonný sedan s tvary kupé bude zbraní pro konkurenční modely tohoto nového designového stylu.

Mercedes-Benz CLS, Aston Martin Rapide, Maserati Quattroporte nebo Porsche Panamera budou mít zdatného soupeře. Otázkou je, jak moc zůstane z původní studie, ale dá se předpokládat že mnohé.

Tip: Představení BMW CS naleznete zde.

Vůz bude v modelové řadě jakýmsi vrcholem, spolu se sedmičkovou řadou. Ta je klasickou limuzínou a CS doplní řady luxusních modelů. Na rozdíl od šestkového kupé nabídne více místa pro všechny a více luxusu. O pohon se zřejmě budou starat stejné agregáty jako u ostatních BMW vyšších řad, ale nabízí se otázka, zda BMW nepřijde konečně s nějakým výkonným programem pro všechny řady.

Přeci jen všichni zmínění konkurenti nabídnou více výkonu a tím se dá dobře operovat u zákazníků. Pokud bude vrcholem šestilitrový atmosférický dvanáctiválec, pak by CS značně ztrácelo na Porsche, nebo Mercedes a jeho AMG verzi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Studie BMW CS
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků