BMW

BMW Concept XM oficiálně: Hybridní budoucnost značky má 750 koní a vlastní salonek

Toto je nejen předzvěst nového modelu BMW M, ale také náhled do budoucnosti všech modelů značky. Mrkněte hlavně na interiér.

Produkce auta na fotografiích začne až na konci příštího roku, takže se může jeho podoba ještě lehce změnit, ale právě se díváte na předobraz zcela nového SUV BMW XM. Nové mnichovské SUV vzniká pod taktovkou divize M a bude se vyrábět v americké továrně BMW Group ve Spartanburgu, kde se vyrábí modely X3X7.

Právě Ameriku považuje BMW u své novinky jako nejdůležitější trh. Spekulace o tom, že auto bude i ve standardní nabídce, nová tisková zpráva neguje. BMW XM bude výhradně modelem divize M, který si nadělí k 50. narozeninám. Bude to tak první samostatný model sportovní divize značky od dob supersportu M1.

Jedinou motorizací bude plug-in hybrid kombinující elektromotor a vidlicový osmiválec. Kombinovaný výkon soustrojí činí 550 kW (750 koní) a produkuje 1000 N.m. V režimu jízdy pouze na elektřinu nás pak čeká 80 km. „Sériový vůz, první model nabízený výhradně jako vůz BMW M od dob legendárního BMW M1, současně ukazuje, jak přistupujeme k postupné elektrifikaci naší značky,“ vyjádřil se Franciscus van Meel, generální ředitel BMW M.

BMW zároveň chce, abychom se na koncept dívali jako na budoucnost ostatních modelů nejen z pohledu pohonných jednotek. Třeba je si všimnout zdvojených předních světlometů a detailů v interiéru, jako jsou třeba výrazně tvarovaná zadní sedadla. Tento ambientně osvětlený prostor BMW označuje jako salonek M Lounge.

Automobilka zdůrazňuje i podsvícenou stropnici složenou z rovných geometrických tvarů. Všimněte si také prohnutého displeje před řidičem, který sdružuje infotainment a digitální přístrojový štít. Přesně tohle máme v budoucnu také čekat u dalších modelů.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (9) Další článek: Casa Blanca je asi nejošklivější Subaru Impreza všech dob. Ale také pořádná rarita

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz