BMW Concept CS: osmička se vrací na silnice

Byla to opravdová pecka, když v roce 1989 přišla bavorská automobilka s velkým a luxusním kupé. To se vyrábělo následujících deset let v šesti různých verzích s osmi a dvanácti válcovými motory.

Od té doby automobilka BMW pole velkých kupé pro nejnáročnější prakticky zcela vyklidila. V současnosti má sice k dispozici šestkový model, ale ten se svou velikostí nemůže měřit s luxusními a velkými konkurenty od Maserati nebo Aston Martin.

To má ovšem změnit potvrzený plán, na jehož konci bude nástupce legendárního osmičkového kupé. Jak bude tento vůz vypadat naznačuje studie Concept CS, kterou BMW představilo na autosalonu v Šanghaji.

Studie se svými rozměry zařadí mezi silniční velikány. Rozvor 3 140 mm, délka 5 100 mm, šířka 1 980 mm a výška 1 370 mm. To vše dělá z této studie konečně pořádně velký bavorák.

Na rozdíl od původní osmičkové řady, je Concept CS čtyřdveřovým vozem. Nejedná se tedy o klasické kupé, ale o „sedan s tvary kupé“, což je v současnosti velký hit. Nejen Quattroporte a Rapide, ale také chystané Porsche Panamera, nebo Mercedes CLS patří do stejné skupiny.

O pohon Konceptu CS se stará dvanáctiválec s výkonem přes 500 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
BMW Concept CS
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků