BMW Concept CS jde oficiálně do výroby

I když jsme již v říjnu jako první informovali o potvrzení příchodu velkého a luxusního sedanu s tvary kupé, které bude odvozeno od studie BMW CS, až nyní toto rozhodnutí definitivně potvrdila i sama automobilka.

Ve svém prohlášení oznámila, že přijde na trh se čtyřdveřovým vozem, který bude mít tvary kupé. Tedy vstoupí do vod zcela nové třídy Mercedesu CLS, Astonu Martin Rapide nebo Porsche Panamera.

Nic o budoucím modelu není známo, protože se vůbec netuší, jak moc bude studii CS podobný. Již nyní je ovšem jasné, že vůz bude opravdu velký s délkou hodně přes pět metrů. Počítá se nasazení těch nejlepších motorů jako je ostrý desetiválec o výkonu přes 500 koní, případně nový přeplňovaný osmiválec a hovoří se také o příchodu nového velkého naftového motoru s minimálně osmi válci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BMW Concept CS
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky