BMW chystá pro Čínu nové i3. S evropským modelem ale nemá nic společného

Vypadá to, že techniku evropského i4 nyní použilo i čínské BMW řady 3.

Čínský automobilový trh je plný odlišností vůči nabídce tradičních značek v Evropě. Zatímco tedy na starém kontinentu BMW nadále pokračuje s výrobou městského elektromobilu i3, z Číny přichází hrstka uniklých fotek nového i3 – na tamním trhu však toto označení nyní dostala očividně plně elektrická varianta klasické řady 3.

Vůči evropskému hatchbacku s netradičním designem je čínské BMW i3 postaveno na tamní prodloužené variantě řady 3, ve stylu posledních elektromobilů značky mu pak nechybí zahlazená maska chladiče, aerodynamická kola nebo volitelně světle modré doplňky na karoserii. Všimnout si lze nicméně i nových LED světlometů s rozdílnou grafikou nebo pozměněných nárazníků.

Od čínského ministerstva průmyslu a informačních technologií nakonec unikají kromě fotek i některé základní technické údaje. Kromě potvrzení čistě elektrického ústrojí má čínské i3 produkovat výkon 250 kW (340 koní), lze tedy předpokládat, že využívá stejné techniky jako nám bližší evropské BMW i4 – v tomto případě jako ve verzi eDrive40 s jedním elektromotorem.

Nakonec by tedy mělo čínské i3 používat i stejnou 83,9kWh baterii, která v i4 zajišťuje dojezd 585 km (WLTP). Více informací o nové elektrické „trojce“ zatím nemáme, v Číně se teprve chystá oficiální premiéra. Na druhou stranu v Evropě, čistě elektrickou řadu 3 zatím v nejbližší době BMW nechystá, nedávno ale potvrdilo práce na bateriových verzích řady 7 a X1.

Galerie doplněna o evropská BMW i3 a i4.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Váš názor Další článek: Generální tajemník Euro NCAP se tvrdě opřel do Dacie Spring. Bez reakce nezůstal ani Renault Zoe

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,