BMW chce více využít turbo motor BMW-PSA

Německá automobilka BMW spolupracovala s koncernem PSA Peugeot Citroen na vývoji přeplňovaného přímovstřikového čtyřválce 1,6 THP. Agregát se nyní nachází ale jen v malém Mini a BMW se doposud bránilo nasazení motoru do vlastních modelů. Jenže jak to tak vypadá, pod kapotou bavoráků se přeci jen tato jednotka objeví.

Přeplňovaný agregát je navíc schopen nahradit i několik agregátů najednou, jelikož výkonové naladění je poměrně jednoduché. 122 koní u verze x16 a 145 koní u verze x18 lze nahradit dvěma specifikacemi jednoho agregátu. A to navíc při lepších papírových parametrech spotřeby a CO2. Při trošku větší snaze se dá nahradit tímto motorem i verze x20.

Dle všeho se má nasazení týkat jak jedničkové, tak trojkové řady. Definitivum zda se toto stane a případně kdy, není prozatím stanoveno.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků