BMW chce v Americe prorazit s twin-turbo naftou

Bavorská automobilka BMW definitivně rozhodla, že se pokusí prosadit na americkém trhu také s naftou.

Do boje o zákazníky vyrazí s třílitrovým šestiválcem, který je dvakrát přeplňovaný a disponuje výkonem 210 kW (286 k) a točivým momentem 580 Nm. Motor bude dostupný pro sedan trojkové a pětkové řady a také pro šestkové kupé.

Automobilka chce zahájit prodeje již v příštím roce, a tak poměrně spěchá, aby motor splnil přísné emisní limity. Ty jsou totiž u tohoto motoru výrazně vyšší než např. u Mercedesu a jeho motorů Bluetec, které homologaci ve všech státech nezískaly. Jak se s tím popere BMW uvidíme zanedlouho, dost možná bude celá akce jen rychle splasknuvší bublinou. Dá se očekávat, že další a další státy Unie budou přistupovat na kalifornské emisní limity, kterým dieselový osobák s rozumnými náklady nemůže dostát.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 36 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků