BMW chce v Americe prorazit s twin-turbo naftou

Bavorská automobilka BMW definitivně rozhodla, že se pokusí prosadit na americkém trhu také s naftou.

Do boje o zákazníky vyrazí s třílitrovým šestiválcem, který je dvakrát přeplňovaný a disponuje výkonem 210 kW (286 k) a točivým momentem 580 Nm. Motor bude dostupný pro sedan trojkové a pětkové řady a také pro šestkové kupé.

Automobilka chce zahájit prodeje již v příštím roce, a tak poměrně spěchá, aby motor splnil přísné emisní limity. Ty jsou totiž u tohoto motoru výrazně vyšší než např. u Mercedesu a jeho motorů Bluetec, které homologaci ve všech státech nezískaly. Jak se s tím popere BMW uvidíme zanedlouho, dost možná bude celá akce jen rychle splasknuvší bublinou. Dá se očekávat, že další a další státy Unie budou přistupovat na kalifornské emisní limity, kterým dieselový osobák s rozumnými náklady nemůže dostát.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků