BMW chce v Americe prorazit s twin-turbo naftou

Bavorská automobilka BMW definitivně rozhodla, že se pokusí prosadit na americkém trhu také s naftou.

Do boje o zákazníky vyrazí s třílitrovým šestiválcem, který je dvakrát přeplňovaný a disponuje výkonem 210 kW (286 k) a točivým momentem 580 Nm. Motor bude dostupný pro sedan trojkové a pětkové řady a také pro šestkové kupé.

Automobilka chce zahájit prodeje již v příštím roce, a tak poměrně spěchá, aby motor splnil přísné emisní limity. Ty jsou totiž u tohoto motoru výrazně vyšší než např. u Mercedesu a jeho motorů Bluetec, které homologaci ve všech státech nezískaly. Jak se s tím popere BMW uvidíme zanedlouho, dost možná bude celá akce jen rychle splasknuvší bublinou. Dá se očekávat, že další a další státy Unie budou přistupovat na kalifornské emisní limity, kterým dieselový osobák s rozumnými náklady nemůže dostát.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků