BMW chce také nasadit aktivní řízení zadní nápravy

Jsou to sotva dva měsíce, co automobilka Renault představila své aktivní řízení zadních kol a na svět se dostaly informace, že tuto technologii hodlá použít další automobilka.

O co se vlastně jedná? Jedná se o aktivní systém natáčení zadních kol, tedy o technologii, která byla v devadesátých letech minulého století uplatněna u několika modelů, ale díky náročnosti a technické zaostalosti tehdejší doby se tento systém nikdy nedočkal masivního nasazení a postupně upadnul téměř do zapomnění.

Tip: Představení aktivního řízení Renaultu naleznete zde.

Díky tomu, že se při jízdě natáčí i zadní kola, je vůz při řízení daleko jistější, jelikož přední kola nejsou jediná, která se starají o zatočení. Tím se výrazně eliminuje vrozená nedotáčivost všech vozů a zároveň se zvyšuje jistota vozu při rychlých změnách směru jízdy.

Ostatně to, že systém je opravdu výborný, dosvědčuje i fakt, že nová generace Laguny s aktivním řízením dokázala ve slalomu porazit i Porsche Boxster.

A v podstatě stejný systém má na trh přinést i automobilka BMW při uvedení budoucí generace sedmičkové řady. Prozatím je vše ve fázi testovacího prototypu, ale dle některých německých médii je téměř jisté, že tento systém bude dostupný hned zkraje prodejů nové sedmičky. Zda se pak objeví i v jiných modelech BMW nelze prozatím říci.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků