BMW a Mercedes skončí s osmiválcovými motory

Papírově nízké emise CO2 si žádají své a tak i výrobci luxusních a výkonných vozů musí sáhnout k opatřením, která sice nic nepřinesou, ale bruselskému úředníkovi se budou líbit. Downsizing, tedy nahrazování velkých motorů menšími se projeví i v segmentu luxusních vozů automobilek Mercedes-Benz a BMW.

Tito výrobci ukončí v blízké budoucnosti výrobu a vývoj osmiválcových naftových agregátů, které mají nahradit výkonnější verze se šesti válci. Hovoří se dokonce i o tom, že Mercedes vypustí ze své nabídky i šestiválcovou naftu, kterou by měl nahradit dvakrát přeplňovaný čtyřválec. Každopádně tato varianta se nezdá příliš pravděpodobná, jelikož by pak chyběl větší motor pro velké modely, jako je S-klasse a různá SUV.

Celé toto opatření přichází pouze proto, že automobilky musí splnit na papíře limity CO2 a to jednoduše nejde udělat jinak, než nasazením menších motorů, které v čistě laboratorním měření spotřeby dosáhnout pochopitelně lepších výsledků, ale v praxi dosáhnout stejné, častokrát vyšší spotřeby a jelikož emise CO2 jdou ruku v ruce spotřebě, reálný přínos je v lepším případě blízký nule a v tom horším zcela nulový.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků