BMW a Mercedes skončí s osmiválcovými motory

Papírově nízké emise CO2 si žádají své a tak i výrobci luxusních a výkonných vozů musí sáhnout k opatřením, která sice nic nepřinesou, ale bruselskému úředníkovi se budou líbit. Downsizing, tedy nahrazování velkých motorů menšími se projeví i v segmentu luxusních vozů automobilek Mercedes-Benz a BMW.

Tito výrobci ukončí v blízké budoucnosti výrobu a vývoj osmiválcových naftových agregátů, které mají nahradit výkonnější verze se šesti válci. Hovoří se dokonce i o tom, že Mercedes vypustí ze své nabídky i šestiválcovou naftu, kterou by měl nahradit dvakrát přeplňovaný čtyřválec. Každopádně tato varianta se nezdá příliš pravděpodobná, jelikož by pak chyběl větší motor pro velké modely, jako je S-klasse a různá SUV.

Celé toto opatření přichází pouze proto, že automobilky musí splnit na papíře limity CO2 a to jednoduše nejde udělat jinak, než nasazením menších motorů, které v čistě laboratorním měření spotřeby dosáhnout pochopitelně lepších výsledků, ale v praxi dosáhnout stejné, častokrát vyšší spotřeby a jelikož emise CO2 jdou ruku v ruce spotřebě, reálný přínos je v lepším případě blízký nule a v tom horším zcela nulový.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků