BMW a Mercedes si navzájem propagují auta. Rivalové se spojili pro dobrou věc

Vánoční kampaň podporuje nákup u lokálních výrobců.

BMW a Mercedes, odvěcí rivalové automobilového průmyslu. Přestože se dvojice německých značek v reklamních kampaních často pouští do sebe, nelze vyvrátit, že oba výrobci mají pro sebe navzájem velký respekt. To se ukazuje i současnou iniciativou „Nakupujte lokálně“, kdy si tyto automobilky propagují konkurenční vozy.

BMW iX mrzne na norském ostrově. Cíle jsou stanoveny, finální testování probíhá

BMW iX mrzne na norském ostrově. Cíle jsou stanoveny, finální testování probíhá

Již po 18. se v předvánočním čase proměnilo skleněné průčelí mnichovského prodejce Mercedes-Benz na nadrozměrný adventní kalendář. Za desátým okénkem se však neobjevil nejnovější Mercedes, ale elektrické BMW iX3. A součástí vánoční výzdoby v prostorách BMW Welt je zase elektrický rival Mercedes-Benz EQC 400.

Automobilová výměna mezi dvěma konkurenty má v těchto zvláště těžkých časech podpořit lokální podnikatele v Mnichově a vyslat v bavorském hlavním městě signál sounáležitosti. Ve svém adventním kalendáři totiž Mercedes dříve ukazoval výhradně jen své vozy, tentokrát se ale v oknech prezentují i nejrůznější produkty výrobců z Mnichova, tedy i BMW.

Mercedes-Benz slaví výrobní milník. Legendární třídy G už vzniklo 400.000 kusů

Mercedes-Benz slaví výrobní milník. Legendární třídy G už vzniklo 400.000 kusů

Vzájemná podpora elektrických modelů obou značek je pak očividná. Kolem mnichovského prodejce Mercedesu projede denně přibližně 180.000 vozů, zatímco branami prostoru BMW Welt ročně projdou více než 3 miliony návštěvníků. Nepochybně tak mluvíme o propagační akci, která má šanci zaujmout širokou skupinu lidí.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

dnes | Richard Herbich | 7 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 75 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků