BMW a Mercedes představili plány spolupráce

Poté, co německé automobilky Mercedes-Benz a Audi před nedávnem ohlásily spolupráci při vývoji hybridního pohonu, začaly přicházet neoficiální informace o tom, že tímto nemá spolupráce končit.

Ani jedna z těchto stran se ovšem nechtěly k tématu vyjadřovat a vše ukazovalo na to, že se jedná jen o šum, který nemá reálných základů.

V této chvíli se ovšem vše změnilo a automobilky spolu jednají o spolupráci na vývoji malých vozů. Jelikož se jedná pro obě automobilky o okrajový model, není zde překážkou, pokud by např. malé Mini a Mercedes třídy A vycházely ze stejné platformy a měly podobnou nabídku motorů.

Pokud se tak skutečně stane, rozroste se evropská spolupráce do nové sféry. BMW již spolupracuje s koncernem PSA na vývoji čtyřválců, Mercedes nedávno jednal se stejným koncernem o spolupráci při vývoji malého kompaktního vozu, a tak se může lehce stát, že v blízké budoucnosti přijde na trh trojice modelů ze společného vývoje. Ale to už opravdu předbíháme...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků