BMW a Mercedes představili plány spolupráce

Poté, co německé automobilky Mercedes-Benz a Audi před nedávnem ohlásily spolupráci při vývoji hybridního pohonu, začaly přicházet neoficiální informace o tom, že tímto nemá spolupráce končit.

Ani jedna z těchto stran se ovšem nechtěly k tématu vyjadřovat a vše ukazovalo na to, že se jedná jen o šum, který nemá reálných základů.

V této chvíli se ovšem vše změnilo a automobilky spolu jednají o spolupráci na vývoji malých vozů. Jelikož se jedná pro obě automobilky o okrajový model, není zde překážkou, pokud by např. malé Mini a Mercedes třídy A vycházely ze stejné platformy a měly podobnou nabídku motorů.

Pokud se tak skutečně stane, rozroste se evropská spolupráce do nové sféry. BMW již spolupracuje s koncernem PSA na vývoji čtyřválců, Mercedes nedávno jednal se stejným koncernem o spolupráci při vývoji malého kompaktního vozu, a tak se může lehce stát, že v blízké budoucnosti přijde na trh trojice modelů ze společného vývoje. Ale to už opravdu předbíháme...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 14 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků