BMW a Mercedes představili plány spolupráce

Poté, co německé automobilky Mercedes-Benz a Audi před nedávnem ohlásily spolupráci při vývoji hybridního pohonu, začaly přicházet neoficiální informace o tom, že tímto nemá spolupráce končit.

Ani jedna z těchto stran se ovšem nechtěly k tématu vyjadřovat a vše ukazovalo na to, že se jedná jen o šum, který nemá reálných základů.

V této chvíli se ovšem vše změnilo a automobilky spolu jednají o spolupráci na vývoji malých vozů. Jelikož se jedná pro obě automobilky o okrajový model, není zde překážkou, pokud by např. malé Mini a Mercedes třídy A vycházely ze stejné platformy a měly podobnou nabídku motorů.

Pokud se tak skutečně stane, rozroste se evropská spolupráce do nové sféry. BMW již spolupracuje s koncernem PSA na vývoji čtyřválců, Mercedes nedávno jednal se stejným koncernem o spolupráci při vývoji malého kompaktního vozu, a tak se může lehce stát, že v blízké budoucnosti přijde na trh trojice modelů ze společného vývoje. Ale to už opravdu předbíháme...

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků