BMW a Mercedes představili plány spolupráce

Poté, co německé automobilky Mercedes-Benz a Audi před nedávnem ohlásily spolupráci při vývoji hybridního pohonu, začaly přicházet neoficiální informace o tom, že tímto nemá spolupráce končit.

Ani jedna z těchto stran se ovšem nechtěly k tématu vyjadřovat a vše ukazovalo na to, že se jedná jen o šum, který nemá reálných základů.

V této chvíli se ovšem vše změnilo a automobilky spolu jednají o spolupráci na vývoji malých vozů. Jelikož se jedná pro obě automobilky o okrajový model, není zde překážkou, pokud by např. malé Mini a Mercedes třídy A vycházely ze stejné platformy a měly podobnou nabídku motorů.

Pokud se tak skutečně stane, rozroste se evropská spolupráce do nové sféry. BMW již spolupracuje s koncernem PSA na vývoji čtyřválců, Mercedes nedávno jednal se stejným koncernem o spolupráci při vývoji malého kompaktního vozu, a tak se může lehce stát, že v blízké budoucnosti přijde na trh trojice modelů ze společného vývoje. Ale to už opravdu předbíháme...

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 41 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků