BMW a Mercedes budou spolupracovat na vývoji motorů

Automobilky BMW a Mercedes-Benz se definitivně dohodly na spolupráci při vývoji nových malých čtyřválcových agregátů. Tato dohoda má být podepsána do konce letošního roku a půjde o stejný princip, jako u dohody mezi BMW a koncernem PSA.

Obě automobilky společně vyvinou několik menších motorů, které budou určeny pro malé vozy příštích generací, jako je Mini, BMW řady 1, Mercedes-Benz A-klasse a B-klasse.

Spolupráce bude prozatím jen velmi úzká a automobilky budou čekat, jak to vše dopadne. Základem všeho mají být nižší vývojové náklady a rychlejší práce na nových motorech.

Na druhou stranu Mercedes ještě stále nemá partnera pro vývoj nových podvozků pro malé modely a to samé platí i pro BMW. Dá se tedy očekávat, že spolupráce se v budoucnu ještě rozšíří.

Na této dohodě je zvláštní fakt, že je to sotva čtrnáct dnů, co Mercedes neúspěšně ukončil rozhovory o tomtéž s automobilkou Fiat a hned záhy přichází informace o dohodě s BMW.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků