BMW a Mercedes budou spolupracovat na vývoji motorů

Automobilky BMW a Mercedes-Benz se definitivně dohodly na spolupráci při vývoji nových malých čtyřválcových agregátů. Tato dohoda má být podepsána do konce letošního roku a půjde o stejný princip, jako u dohody mezi BMW a koncernem PSA.

Obě automobilky společně vyvinou několik menších motorů, které budou určeny pro malé vozy příštích generací, jako je Mini, BMW řady 1, Mercedes-Benz A-klasse a B-klasse.

Spolupráce bude prozatím jen velmi úzká a automobilky budou čekat, jak to vše dopadne. Základem všeho mají být nižší vývojové náklady a rychlejší práce na nových motorech.

Na druhou stranu Mercedes ještě stále nemá partnera pro vývoj nových podvozků pro malé modely a to samé platí i pro BMW. Dá se tedy očekávat, že spolupráce se v budoucnu ještě rozšíří.

Na této dohodě je zvláštní fakt, že je to sotva čtrnáct dnů, co Mercedes neúspěšně ukončil rozhovory o tomtéž s automobilkou Fiat a hned záhy přichází informace o dohodě s BMW.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 26 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků