BMW a Mercedes budou spolupracovat na vývoji motorů

Automobilky BMW a Mercedes-Benz se definitivně dohodly na spolupráci při vývoji nových malých čtyřválcových agregátů. Tato dohoda má být podepsána do konce letošního roku a půjde o stejný princip, jako u dohody mezi BMW a koncernem PSA.

Obě automobilky společně vyvinou několik menších motorů, které budou určeny pro malé vozy příštích generací, jako je Mini, BMW řady 1, Mercedes-Benz A-klasse a B-klasse.

Spolupráce bude prozatím jen velmi úzká a automobilky budou čekat, jak to vše dopadne. Základem všeho mají být nižší vývojové náklady a rychlejší práce na nových motorech.

Na druhou stranu Mercedes ještě stále nemá partnera pro vývoj nových podvozků pro malé modely a to samé platí i pro BMW. Dá se tedy očekávat, že spolupráce se v budoucnu ještě rozšíří.

Na této dohodě je zvláštní fakt, že je to sotva čtrnáct dnů, co Mercedes neúspěšně ukončil rozhovory o tomtéž s automobilkou Fiat a hned záhy přichází informace o dohodě s BMW.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 20 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky