BMW a Mercedes-Benz budou větší kamarádi

Šéf německé automobilky BMW v pondělí oznámil, že v blízké budoucnosti rozšíří spolupráci s konkurenční automobilkou Mercedes-Benz. Poté, co před nedávnem vzniklo partnerství pro vývoj hybridního systému, mají přijít další společné projekty, jejichž výsledek potřebují obě automobilky, ale jsou nákladné a náročné na vývoj.

Právě společnými silami a financováním se mohou automobilky vyhnout tomu, že budou nuceny výrazněji zdražit vozy s novými technologiemi. Navíc obě automobilky mají určité zkušenosti, které druhá nemá, což prospěje ke snížení nákladů vývoje a také času potřebného pro výzkum.

Šéf BMW sice nijak nespecifikoval oblasti spolupráce, ale již z dřívějších prohlášení bylo zřejmé, že u spolupráce na hybridu neskončí.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků