BMW a Mercedes-Benz budou větší kamarádi

Šéf německé automobilky BMW v pondělí oznámil, že v blízké budoucnosti rozšíří spolupráci s konkurenční automobilkou Mercedes-Benz. Poté, co před nedávnem vzniklo partnerství pro vývoj hybridního systému, mají přijít další společné projekty, jejichž výsledek potřebují obě automobilky, ale jsou nákladné a náročné na vývoj.

Právě společnými silami a financováním se mohou automobilky vyhnout tomu, že budou nuceny výrazněji zdražit vozy s novými technologiemi. Navíc obě automobilky mají určité zkušenosti, které druhá nemá, což prospěje ke snížení nákladů vývoje a také času potřebného pro výzkum.

Šéf BMW sice nijak nespecifikoval oblasti spolupráce, ale již z dřívějších prohlášení bylo zřejmé, že u spolupráce na hybridu neskončí.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

dnes | Jan Mička | 3 příspěvky
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky