BMW a Mercedes-Benz budou větší kamarádi

Šéf německé automobilky BMW v pondělí oznámil, že v blízké budoucnosti rozšíří spolupráci s konkurenční automobilkou Mercedes-Benz. Poté, co před nedávnem vzniklo partnerství pro vývoj hybridního systému, mají přijít další společné projekty, jejichž výsledek potřebují obě automobilky, ale jsou nákladné a náročné na vývoj.

Právě společnými silami a financováním se mohou automobilky vyhnout tomu, že budou nuceny výrazněji zdražit vozy s novými technologiemi. Navíc obě automobilky mají určité zkušenosti, které druhá nemá, což prospěje ke snížení nákladů vývoje a také času potřebného pro výzkum.

Šéf BMW sice nijak nespecifikoval oblasti spolupráce, ale již z dřívějších prohlášení bylo zřejmé, že u spolupráce na hybridu neskončí.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků