BMW a Daimler prý zvažují partnerství. Mluví se o společném vývoji platforem

Dlouhověcí rivalové BMW a Daimler (vlastník Mercedesu-Benz) podle nejnovějších informací plánují v budoucnu rozsáhlou spolupráci.

Zajímavé informace přináší zdroje webu Automotive News Europe, který tvrdí, že dvě největší německé automobilky BMW a Daimler, jehož dceřinou společností je Mercedes-Benz, v tuto chvíli řeší možnou spolupráci na vývoji platforem budoucích vozů, baterií pro elektromobily a autonomních technologií.

Jednání obou stran má být podle zdrojů zatím v prvotní fázi a případné sdílení techniky se nemá mezi BMW a Mercedesem týkat specifických dílů obou značek. Spíše se mluví o silném partnerství v oblasti elektromobility, kde by mohla spolupráce automobilkám ušetřit velké množství prostředků. Hlavně pokud jde o vývoj nových platforem a třeba zmíněných bateriových modulů.

TEST BMW X5 M50d: Tohle je další SUV, které zaujme i řidiče!

TEST BMW X5 M50d: Tohle je další SUV, které zaujme i řidiče!

Podle Automotive News Europe ostatně dává takový krok celkem smysl, jelikož od velkých společností slýcháme neustálé zprávy o masivních investicích do budoucnosti elektrifikovaných vozů. Velké procento financí míří také do vývoje autonomních technologií, které jsou dnes stále populárnější.

Partnerství BMW a Daimleru mimochodem není úplnou novinkou. Minulý rok se obě značky spolčily také s VW a Fordem na vytvoření sítě rychlonabíjecích stanic napříč Evropou, kdy projekty započaly v Německu, Rakousku a Norsku. Mimo to obě společnosti pracovaly s telekomunikačními firmami na specifikaci 5G mobilních sítí, přičemž v partnerství s Audi značky zakoupily navigační službu Here od Nokie k rozvoji autonomních a monitorovacích systémů nových aut.

TEST Mercedes-Benz A 180 d: Opravdu potřebujete naftu?

TEST Mercedes-Benz A 180 d: Opravdu potřebujete naftu?

V případě domluvené spolupráce však nemáme produkty vzájemné výpomoci čekat zrovna brzy. Než bychom se nové techniky dočkali v produkčních vozidlech, samotný vývoj a nastavení rolí obou společností by určitě pár let trvalo.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

dnes | Vladimír Kadera | 53 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky