BMW a Daimler prý zvažují partnerství. Mluví se o společném vývoji platforem

Dlouhověcí rivalové BMW a Daimler (vlastník Mercedesu-Benz) podle nejnovějších informací plánují v budoucnu rozsáhlou spolupráci.

Zajímavé informace přináší zdroje webu Automotive News Europe, který tvrdí, že dvě největší německé automobilky BMW a Daimler, jehož dceřinou společností je Mercedes-Benz, v tuto chvíli řeší možnou spolupráci na vývoji platforem budoucích vozů, baterií pro elektromobily a autonomních technologií.

Jednání obou stran má být podle zdrojů zatím v prvotní fázi a případné sdílení techniky se nemá mezi BMW a Mercedesem týkat specifických dílů obou značek. Spíše se mluví o silném partnerství v oblasti elektromobility, kde by mohla spolupráce automobilkám ušetřit velké množství prostředků. Hlavně pokud jde o vývoj nových platforem a třeba zmíněných bateriových modulů.

TEST BMW X5 M50d: Tohle je další SUV, které zaujme i řidiče!

TEST BMW X5 M50d: Tohle je další SUV, které zaujme i řidiče!

Podle Automotive News Europe ostatně dává takový krok celkem smysl, jelikož od velkých společností slýcháme neustálé zprávy o masivních investicích do budoucnosti elektrifikovaných vozů. Velké procento financí míří také do vývoje autonomních technologií, které jsou dnes stále populárnější.

Partnerství BMW a Daimleru mimochodem není úplnou novinkou. Minulý rok se obě značky spolčily také s VW a Fordem na vytvoření sítě rychlonabíjecích stanic napříč Evropou, kdy projekty započaly v Německu, Rakousku a Norsku. Mimo to obě společnosti pracovaly s telekomunikačními firmami na specifikaci 5G mobilních sítí, přičemž v partnerství s Audi značky zakoupily navigační službu Here od Nokie k rozvoji autonomních a monitorovacích systémů nových aut.

TEST Mercedes-Benz A 180 d: Opravdu potřebujete naftu?

TEST Mercedes-Benz A 180 d: Opravdu potřebujete naftu?

V případě domluvené spolupráce však nemáme produkty vzájemné výpomoci čekat zrovna brzy. Než bychom se nové techniky dočkali v produkčních vozidlech, samotný vývoj a nastavení rolí obou společností by určitě pár let trvalo.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků