BMW a Daimler oznamují spolupráci. Vrhnou se na vývoj autonomních technologií

Dřívější informace se potvrzují. Dlouhověcí rivalové BMW a Daimler (vlastník Mercedesu-Benz) oznamují spolupráci na vývoji technologií pro autonomní jízdu.

První spekulace se objevily již na konci minulého roku. Teď už ovšem BMW Group a Daimler AG oficiálně spojují své síly v oblasti autonomní jízdy. Spolupráce obou společností se bude zaměřovat na vývoj budoucích technologií pro asistenční systémy řidičů, automatizovanou jízdu na dálnicích a parkovací funkce.

Obě společnosti již podepsaly memorandum o porozumění s cílem společného vývoje technologií. Nepůjde přitom o jednorázovou akci. V plánu je dlouhodobá strategická spolupráce. Partnerství má přinést řadu výhod včetně kombinované znalosti obou značek a samozřejmě zrychlení celkového vývoje možných systémů.

BMW již testuje své elektrické SUV iNEXT. Tady jsou první fotky prototypu

BMW již testuje své elektrické SUV iNEXT. Tady jsou první fotky prototypu

Společný vývoj bude probíhat prostřednictvím škálovatelné architektury zahrnující různé stupně automatizace s úrovněmi 3 a 4 pro jízdu po dálnicích. Plánuje se přitom i možné rozšíření vzájemné spolupráce pro systémy řadící se do vyššího stupně automatizace nejen na dálnicích, ale i v městském prostředí. První výsledky spolupráce bychom měli vidět v produkčních BMW a Mercedesech již v roce 2020.

Výrobci ovšem dodávají, že vývoj stávajících technologií a již probíhající spolupráce obou společností zůstanou nedotčené a budou pokračovat. BMW Group a Daimler AG tak budou vyhledávat další partnerství s dalšími technologickými společnostmi a výrobci automobilů, která by mohla být nové platformě prospěšná.

Život bez bouraček? Mercedes-Benz tvrdí, že je to blízko

Život bez bouraček? Mercedes-Benz tvrdí, že je to blízko

„U BMW Group je dlouhodobé partnerství v rámci flexibilní, škálovatelné a univerzální platformy základem pro zajištění rozšíření autonomního řízení v rámci celého odvětví. Spojením hlavních zkušeností obou společností se posílí náš inovativní potenciál a zrychlí se vývoj této technologie,“ uvedl Klaus Fröhlich, člen představenstva BMW Group.

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

včera | Miro Mihálik | 29 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků