BMW 7 po faceliftu ze všech stran. Užijte si ledvinky, dokud ještě jsou!

Modernizované BMW řady 7 se oficiálně ukáže už zanedlouho. Co se ale vnějšího vzhledu týče, už nemá co schovávat.

Za poslední dobu si nepamatuji nový model BMW, který by neunikl na veřejnost dříve, než to bylo v plánu. Jenom v minulých několika měsících to byly nové generace SUV X5, roadsteru Z4 a řady 3, tento „trend“ navíc neustává. Už v pondělí se na internet dostala první fotka modernizované vlajkové lodi 7, kterou tehdy neměl ještě nikdo vidět. Dnes už máme snímky vlastně celého exteriéru.

Facelift BMW řady 7 částečně odhalen. Ledvinky budou zase o dost větší

Facelift BMW řady 7 částečně odhalen. Ledvinky budou zase o dost větší

Pondělní únik snímku s částečně zakrytým vozem později doplnil přímý čelní pohled, který naplno odhalil obrovské ledvinky (nebo už spíše ledviny) a výrazně užší přední světlomety s laserovou technikou ve vrcholném provedení. Právě charakteristické ledvinky se často stávají terčem diskusí, protože skutečně narůstají do obřích rozměrů.

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Rekordmanem dosud bylo SUV X7, sedmička po faceliftu ale nezůstává příliš pozadu. Trochu to na mě působí, jako by BMW naznačovalo něco ve smyslu „ještě si je užijte, brzy nebudou“, protože s příchodem dalších elektromobilů se charakteristický prvek bavoráků v takové formě, v jaké jej známe už celá desetiletí, vytrácet. Příkladem budiž třeba BMW iX3 s „tygřím nosem“ podobným vozům Kia…

BMW iX3 oficiálně. Elektrické SUV zpředu opravdu vypadá jako Kia

BMW iX3 oficiálně. Elektrické SUV zpředu opravdu vypadá jako Kia

Pohled na celý vůz nám umožnily snímky, které se před pár hodinami objevily na BMW Blogu. Pocházejí z oficiálního konfigurátoru BMW a jsou na nich verze 750iL, 750iL M Sport a M760iL. Právě poslední zmíněná verze nás docela těší, protože se s ní BMW podle všeho ještě definitivně neloučí. Bonusem je poslední snímek reálného vozu, který byl zřejmě pořízen na „tajné“ prezentaci. Ta vodorovná linka táhnoucí se po celé šíři víka kufru bude v noci vypadat krásně!

Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků
TEST VW Touareg 3.0 TSI Black Style: Když nafta nevoní a spotřeba nevadí

Volkswagen Touareg 3.0 TSI 4Motion

Od uvedení nové generace Volkswagenu Touareg na český trh uběhl už více než rok. Benzinový motor je v nabídce osamocen, výkonem se však řadí k nejlepším. Stojí za zvážení, nebo je lepší zůstat u obligátního turbodieselu?

8.  8.  2019 | Jan Mička | 52 příspěvků