BMW 520d s novou porci naftového výkonu

Facelift pětkové řady byl veřejnosti představen teprve v lednu letošního roku a bavorská automobilka opět navyšuje výkon.

Tip: Představení faceliftu BMW 5 naleznete zde.

Základní naftová verze 520d dostane novou porci výkonu. Čtyřválec bude nově dosahovat výkonu 130 kW (177 k), což je o 14 koní více, než doposud. Díky vyššímu výkonu dokáže tento bavorák zrychlit na stovku za 8,3 s (doposud 8,6 s) a dosáhne maximální rychlosti 232 km/h (doposud 223 km/h). Kombinovaná spotřeba ma činit 5,1 l na 100 km (doposud 5,9 l).

Jde tak o stejný posun, který se před pár měsíci odehrál u jedničkové řady a který lze očekávat i u všech dalších modelů používajích tento motor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BMW 5 po faceliftu
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků