BMW 3 Coupé s motorem 5,0 V10: výkonová nadílka

Podobných počinů tu již byl nespočet, v Coupé E92 je to ale novinka. 507 koní výkonu slibuje excelentní dynamiku.

Německý specialista na tuning a příslušenství, firma Bremgo, se ujala zajímavého projektu. Na základu nejsilnějšího Coupé E92, modelu 335i, postavili „silniční zbraň“. Šestiválec twinturbo musel pryč a jeho místo zaujal pětilitrový desetiválec z modelů M5 a M6 s výkonem 373 kW (507 k).

Motor ale není jedinou novinkou. Jak již správně hádáte, společnost mu děla sedmistupňová sekvenční převodovka SMG. Kromě těchto úprav toho na autě příliš odlišného nenajdete, snad už jen nové, výkonnější brzdy a samosvorný diferenciál.

Mezi dalšími, spíše optickými prvky netřeba zapomenout na speciální volant od Hartge, odlehčené disky AC Schnitzer nebo přední kapotu pocházející z nové M3. K mírnému snížení těžiště jistě pomůže i střecha vozu vyrobena z uhlíkových vláken. Trochu matoucí může být snad jen původní tachometr cejchovaný do 280 km/h a otáčkoměr s červeným polem začínajícím na 7000 ot./min. – desetiválec totiž dosáhne „redline“ až o 1250 ot. výš.

Dynamické parametry vozu bohužel neznáme, dá se ale předpokládat, že stovku coupé pokoří pod 4,5 sekundy a bez omezovače se rozjede na rychlost přesahující 310 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BMW 3 Coupé s desetiválcem pod kapotou

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků