BMW 2 znova dorazí i jako zadokolka. Platformu si vypůjčí od Toyoty Supra

Dle interních informací z BMW dostanou kompaktní modely nového šestiválcového kamaráda.

Nové BMW řady 1 a řady 2 Gran Coupé stojí na nové platformě FAAR, která je určena pro vozy s pohonem předních kol a příčnou zástavbou motoru. V brzké době se očekává i příchod verze kupé. Vyvstala tak otázka, zdali nebude mít stejnou platformu a nepřijde tak o pohon zadních kol a šestiválec. Podle britského magazínu Autocar, který přišel s interními informacemi značky, se ale není čeho bát.

Takto budou znít budoucí vozy BMW. V provozu je uslyšíme už v červenci

Takto budou znít budoucí vozy BMW. V provozu je uslyšíme už v červenci

Novinka by prý měla stát na stejné platformě, na jaké vzniklo duo BMW Z4 a Toyota Supra, tedy na silně upravené základně CLAR ze současného kupé řady 2. Koncepce by měla zůstat stejná, tedy šestiválec uložený podélně a pohon zadních kol. Novinka by měla mít motor z budoucích modelů M3 a M4, který by měl být naladěný na 420 koní.

Německý autosalon má nový domov. Z místa konání se raduje BMW, Kia asi moc ne

Německý autosalon má nový domov. Z místa konání se raduje BMW, Kia asi moc ne

Změny se ale chystají i u M135i a M235i Gran Coupé. Stejný zdroj totiž udává, že ostré čtyřkolky dostanou ještě vypilovanější verze, jejichž výkon se může dostat až ke čtyř stům koní. Z M235i Gran Coupé xDrive by tak rázem byl skvělý soupeř pro Mercedes-AMG CLA 45.

V následujících letech nás tak podle Autocaru čeká ostřejší verze kompaktních BMW a zbrusu nové BMW M2, které bude stejně tak divoké, jako to současné. Poslední zmíněné by mělo dorazit během roku 2022. Pokud se jedná o hatchback, tak chystaná ostřejší verze by mohl být již dříve zmíněný plug-in hybrid M140e, který sliboval výkon 400 koní. Na oficiální vyjádření BMW si ale ještě nějakou chvíli počkáme.

V galerii najdete současné BMW řady 2 Gran Coupé.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

dnes | Vladimír Kadera | 38 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 79 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků